Ładowarka CASE 621G Evolution w niecodziennym zastosowaniu

Ładowarka CASE 621G Evolution w niecodziennym zastosowaniu

CASE Construction Equipment, przy współpracy partnerskiej z CNH Industrial oraz platformą multimedialną 4 Elements, wspiera „The Beach Care Project”. Ten pionierski, 3-letni program na rzecz ochrony środowiska obejmuje badania, akcje oczyszczania wybrzeży, stypendia oraz edukację, z myślą o wspieraniu lokalnych społeczności i przetwarzaniu odpadów w nowe produkty.

Akcje oczyszczania są prowadzone z użyciem ładowarki kołowej CASE 621G Evolution wyposażonej w specjalną łyżkę ażurową o pojemności 3 m3. Maszyna zbiera śmieci na plażach we Włoszech i Francji, zapobiegając ich przenoszeniu do Morza Śródziemnego. Odpady gromadzone przez maszynę CASE, z pomocą lokalnych uczniów, są następnie przetwarzane na zabawkowe ładowarki kołowe w ramach recyklingu.

„The Beach Care Project” podkreśla jedną z podstawowych wartości firmy CASE, jaką jest wspieranie lokalnych społeczności. Prowadzone prace zostaną w przyszłości przeniesione na wybrzeża Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Oczyszczanie środowiska to tylko jeden z elementów projektu, u którego podstaw leżą także badania prowadzone przez wiodące instytucje z Europy. Do pozostałych zadań należą zapewnianie stypendiów dla studentów w specjalistycznych ośrodkach badawczych, które mogą przekształcić się w kariery dedykowane transformacji ekosystemów wybrzeży.

Federico Bullo, dyrektor generalny jednostki organizacyjnej maszyn budowlanych na Europę wyjaśnia: – Firma CASE wspiera wiele inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, które mają na celu promowanie dbałości o środowisko. „The Beach Care Project” to najnowsza z inicjatyw, w ramach których CASE wraz z partnerami oczyszczają wybrzeża, dbając o lokalne społeczności, wspierając innowacyjne badania akademickie, zapewniając edukację i promując odpowiedzialne wartości wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Projekt ten pozwala także zademonstrować elastyczność maszyn CASE.

Współpraca wielu podmiotów w ramach „The Beach Care Project” w zakresie gromadzenia odpadów, analizowania danych, recyklingu, ponownego użycia i dystrybucji surowców to świetny przykład gospodarki obiegu zamkniętego. Wiodące europejskie instytucje akademickie, takie jak Consiglio Nazionale delle Ricerche (CNR) we Włoszech czy Comité National de la Recherche Scientifique (CNRS) we Francji, podjęły współpracę, aby badać i analizować ekosystem, podczas gdy CASE oczyszcza zaśmiecone plastikiem wybrzeża. Specjaliści ds. technologii recyklingu tworzyw przetwarzają zebrane odpady w użyteczny dla producentów surowiec, który posłuży do produkcji zabawek (tj. miniaturowych ładowarek kołowych CASE). Organizacja edukacyjna wytwarza materiały, aby promować wdrażanie zrównoważonego stylu życia w szkołach. Dalsze wsparcie zapewniają celebryci, którzy aktywnie popierają zrównoważony rozwój i edukację w tym zakresie, promując działania proekologiczne, mające już z resztą ogromną rzeszę zwolenników. Są wśród nich włoska redaktor telewizyjna Roberta Morise oraz włosko-argentyński rugbysta Sergio Parisse, obecnie grający w barwach RC Toulonnais i mający na koncie najwięcej występów w reprezentacji Włoch.

W listopadzie oczyszczono dwa odcinki włoskiego wybrzeża: od Foce Varano do Capoiale (Apulia) oraz Carini (na Sycylii). Plaże, które zostaną objęte akcją we Francji w grudniu to Petite Afrique, Paloma oraz des Fourmis w Beaulieu-sur-Mer na Lazurowym Wybrzeżu, między Niceą i Monako. W przyszłym roku projekt będzie kontynuowany w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Na koniec Federico Bullo dodaje: – Od stycznia 2022 r. przeszło 10 tys. dzieci z włoskich i francuskich rodzin będzie się uczyć o ekosystemie wybrzeża, ponieważ wspomniany projekt zostanie wprowadzony do szkół wraz z materiałami edukacyjnymi i dedykowanymi lekcjami. A to tylko pierwszy etap przedsięwzięcia, którego celem jest poszerzanie świadomości i angażowanie wszystkich społeczności zlokalizowanych nad Morzem Śródziemnym.

Leave a Reply

Your email address will not be published.