Fabryka ZOELLER TECH w Rekowie Górnym: to już 10 tys. zabudów!

Fabryka ZOELLER TECH w Rekowie Górnym: to już 10 tys. zabudów!

W fabryce ZOELLER TECH w Rekowie Górnym wyprodukowano zabudowę nr 10.000. Jubileuszowy egzemplarz trafił do wyjątkowego klienta. Jest nim firma NordRen z Norwegii, która dysponuje flotą ok. 200 pojazdów – wszystkie zostały skompletowane w polskiej fabryce.

Przekazanie 10-tysięcznej śmieciarki odbyło się 15 listopada w zakładzie w Rekowie Górnym. Uczestniczący w wydarzeniu Rainer Rohler, prezes zarządu ZOELLER TECH Sp. z o.o., nie krył zadowolenia z osiągniętego sukcesu. – Cieszymy się, że śmieciarki z naszej fabryki są powszechnie doceniane, eksploatowane i rozpoznawalne na rynku polskim, europejskim, a nawet na całym świecie. A jubileuszowa śmieciarka JOAB TWIN wyprodukowana w Rekowie Górnym jest kolejnym dowodem wszechstronnego doświadczenia polskiego zespołu, ale też potwierdzeniem atrakcyjności projektowanych przez ZOELLER TECH pojazdów komunalnych.

Przekazany firmie NordRen egzemplarz to śmieciarka dwukomorowa z tylnym załadunkiem, umożliwiająca zbieranie dwóch różnych frakcji odpadów podczas jednej trasy. Ma ona skrzynię ładunkową podzieloną pionowo w stosunku 65/35. Dzięki dwóch oddzielnym odwłokom, w których pracują dwie niezależne prasy zagęszczające, nie dochodzi do mieszania frakcji, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza przy wyładunku odpadów. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje wymierne korzyści zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Więcej informacji znajdzie się w najbliższym wydaniu Techniki Komunalnej, tj. 6/2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published.