Roboty Automower uczciły 10 lat obecności łazika Curiosity na Marsie

Roboty Automower uczciły 10 lat obecności łazika Curiosity na Marsie

Firma Husqvarna postanowiła uczcić ważny jubileusz łazika Curiosity. W tym celu zaprogramowała ponad 100 tys. robotów koszących Automower, aby w 10. rocznicę dotarcia robota na Marsa, odśpiewały mu „Happy Birthday”.

Curiosity to największy i najbardziej zaawansowany łazik, jaki kiedykolwiek wysłano na Marsa. Maszynę zaprogramowano tak, aby w swoje pierwsze marsjańskie urodziny odśpiewała sobie sama „Happy Birthday”. Kolejne urodziny upływały w kosmicznej ciszy, w związku z oszczędnością baterii. W tym roku Husqvarna postanowiła to zmienić. Opracowała aktualizację dla swoich automatycznych robotów koszących Automower, dzięki której mogły one zaśpiewać wspólnie „Happy Birthday”. Aktualizację udostępniono dla 100 tysięcy modeli Automower 405X, 415X i 435X AWD. U podstaw tej inicjatywy leży długa historia inżynierii i innowacji Husqvarna, w której kosiarki automatyczne znacząco przyczyniły się do sukcesu firmy. – Jesteśmy dużą grupą technologicznych pasjonatów i inżynierów pracujących w firmie Husqvarna. Testujemy nowe technologie nie tylko dlatego, że to nasza praca, ale także nasze hobby. W robotach koszących Automower zamontowany jest moduł alarmowy, podczas sprawdzania jego rozmaitych możliwości zastosowania, usłyszeliśmy o zbliżających się urodzinach marsjańskiego łazika. Tak zrodził się ten niebanalny pomysł zastosowania modułu. Pozwoliliśmy naszym kosiarkom automatycznym uczcić święto innego robota, składając w ten sposób hołd niesamowitej pracy inżynierów z NASA. Nikt nie powinien śpiewać sobie sam „Happy Birthday”, prawda? – tłumaczy Björn Mannefred, Menadżer ds. Oprogramowania Kosiarek Automatycznych Husqvarna.

Śpiewający system alarmowy

Technologia opiera się na istniejącym sygnale alarmowym robotów koszących Automower. Husqvarna sprawiła, że kosiarki odśpiewały „Happy Birthday” dzięki platformie integracji IFTTT. Firma od lat pracuje nad Internetem Rzeczy (IoT) i zintegrowanymi rozwiązaniami, takimi jak połączenie z Google Home, Amazon Alexa i IFTTT. – Już od dłuższego czasu budujemy infrastrukturę, w ramach której można dodawać różne moduły i łączyć je z naszymi robotami koszącymi celem tworzenia nowych, innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów. W przypadku urodzin łazika Curiosity wszystkie elementy były już na miejscu. A skoro nasze roboty na Ziemi stanowią ważny element życia rodzinnego, pomyśleliśmy, że przeniesiemy tę miłość również w kosmos – wyjaśnia Linda Lindqvist, Menadżer Produktu Kosiarek Automatycznych w Husqvarna.

– Husqvarna jest marką technologiczną i pionierem w zakresie automatyzacji koszenia. Pierwszego robota koszącego Automower wprowadziliśmy na rynek 27 lat temu. Zrewolucjonizował on sposób pielęgnacji trawników na całym świecie. Bazując na nowatorskich doświadczeniach, zrealizowaliśmy globalny, marketingowy projekt Husqvarna „Happy Birthday” dla łazika marsjańskiego, zachęcając tym razem naszych klientów do wspólnej zabawy z udziałem robotów Automower, które bardzo często traktowane są jak członkowie rodziny i mają swoje imiona. Chcieliśmy podarować klientom odrobinę radości i rozrywki, jednocześnie zapewniając, że nieustannie doskonalimy nasze produkty, a nowoczesne technologie pozwalają również realizować tego rodzaju wyzwania. Mamy nadzieję, że ten nowatorski projekt zyska przychylność naszych klientów należących do rodziny Automower – dodaje Marcin Andrzejczyk, Marketing & Communication Manager w Husqvarna Poland.

Jak powstał chór?

Użytkownicy zostali poinformowani o aktualizacji i poproszeni o jej zainstalowanie za pośrednictwem aplikacji Husqvarna Automower Connect. Następnie mogli zdecydować, czy chcą dołączyć do chóru. Wówczas ich kosiarka Automower automatycznie zaczęła śpiewać o godz. 12:00, 15:00 i 18:00 (czasu lokalnego) 5 sierpnia, by uczcić 10. rocznicę dotarcia łazika Curiosity na Marsa.

Na początku września Husqvarna udostępni utwór „Happy Birthday” właścicielom trzech modeli kosiarek Automower na stałe, by mogli się nim cieszyć w trakcie rodzinnych przyjęć urodzinowych.

Zobacz jak chór robotów koszących Husqvarna Automower śpiewa „Happy Birthday”.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.husqvarna.com/happybirthday.

Leave a Reply

Your email address will not be published.