Pierwsze w Polsce bramowce Scania CNG

Pierwsze w Polsce bramowce Scania CNG

Trzy pojazdy Scania P280 nowej generacji zasilane CNG i wyposażone w system bramowy Hyva Lift zostały wydane Wrocławskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania ALBA.

Bramowce Scania będą wykorzystywane przez cały rok. Latem do obsługi kontenerów typu MULDA, przeznaczonych do składowania i transportu m.in. odpadów komunalnych i gruzu, a zimą – wyposażone w pług z posypywarką – posłużą do zimowego utrzymania dróg na terenie działania WPO ALBA. W pojazdach zamontowano światła typu LED zapewniające lepsze oświetlenie drogi przed pojazdem i dłuższą eksploatację bez konieczności wymiany żarówek. – To pierwsze w Polsce pojazdy Scania tego typu zasilane CNG. Ponadto, w pojazdach zamontowano szyby dolne w drzwiach od strony pasażera. To bardzo przydatne rozwiązanie, które sprawdza się podczas pracy w mieście, zwiększając komfort pracy kierowcy oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu – komentuje Krzysztof Czerniak, przedstawiciel handlowy ds. pojazdów komunalnych i specjalnych Scania Polska S.A.

Scania bardzo mocno angażuje się w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań transportowych, które pomagają sprostać typowym wyzwaniom stawianym przez branżę komunalną. Wykorzystanie gazu ziemnego pozwala na redukcję emisji CO2 na poziomie ok. 10%. Dodatkowo, dzięki właściwościom gazu ziemnego, możliwe jest całkowite wyeliminowanie emisji cząstek stałych.

Na podwoziach zostały zamontowane sprawdzone w branży komunalnej urządzenia bramowe Hyva Lift o udźwigu 12 t. Zabudowy mają hydraulicznie wysuwane ramiona o zasięgu 4400 mm i są przystosowane do obsługi wszystkich typów kontenerów komunalnych, jak również osprzętu „zimowego” (np. posypywarki). Operator może niezależnie obsługiwać ramiona urządzenia oraz w przyspieszonym tempie rozładowywać kontener. Urządzenia są wyposażone w sterowane pneumatycznie haki wspomagające wysyp.

Od wielu lat inwestujemy w rozwiązania proekologiczne, wyznaczając nowy standard w branży. Zakup pojazdów Scania zasilanych gazem ziemnym to kolejny element naszej strategii obsługi miast w sposób bardziej zrównoważony środowiskowo. Dodatkowo, pojazdy Scania są bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o poziom zużycia paliwa – komentuje Witold Seńczuk, prezes zarządu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA S.A.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. działa na rynku od ponad 60 lat. We flocie spółki znajduje się ok. 35 pojazdów marki Scania, w tym pojazdy do wywozu odpadów, śmieciarko-myjki, duże hakowce i bramowce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.