Nowa inwestycja Mercedes-Benz w Polsce

Nowa inwestycja Mercedes-Benz w Polsce

Dnia 11 kwietnia w Emilianowie została zainaugurowana budowa nowego punktu Mercedes-Benz Trucks. Będzie to największy i najnowocześniejszy serwis pojazdów ciężarowych niemieckiej marki, na którego lokalizację wybrano Emilianów pod Warszawą. Inwestor – Mercedes-Benz Polska oraz generalny wykonawca – IDS BUD S.A., planują zakończenie budowy pod koniec 2017 roku, natomiast przeprowadzka z obecnie wynajmowanej siedziby przy ul. Inowłodzkiej ma się odbyć na początku 2018 roku.

Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie rozwija się, przez co zyskuje na znaczeniu dla koncernu Mercedes-Benz. Według danych Eurostatu, 25% przychodu w branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dealerskiej. Nie jest to z pewnością ostatnia inwestycja Daimlera, jeśli chodzi o usługi serwisowe w Polsce – mówi Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks.

Decyzja o lokalizacji serwisu w Emilianowie nie jest przypadkowa. Bliskie sąsiedztwo z trasą S8 sprawi, że dojazd do niego będzie wygodny i szybki. Komfortowe położenie nowej placówki z pewnością docenią też kierowcy poruszający się tranzytem do krajów nadbałtyckich. – Nowy punkt będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania niezbędne do obsługi pojazdów ciężarowych, magazyn części zamiennych, magazyn opon, myjnię, a w części przeznaczonej dla klientów strefę, w której kierowcy będą mogli odpocząć, a nawet przenocować w wygodnych pokojach. Chcemy zapewnić najlepsze warunki zarówno naszym pracownikom, jak i kierowcom – dodaje Wojciech Wilusz, kierownik serwisu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa.

Na zdjęciu (od lewej): Sławomir Kwiatkowski – szef oddziału Mercedes-Benz Trucks Warszawa, Przemysław Rajewski – dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks i Wojciech Wilusz – kierownik serwisu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks.

Leave a Reply

Your email address will not be published.