Kärcher na Rajdzie Dakar 2020

Kärcher na Rajdzie Dakar 2020

Tegoroczny Dakar jest pod wieloma względami wyjątkowy. Owiany legendą wyścig opuszcza Amerykę Południową, w której gościł od wielu lat. Impreza przenosi się do Arabii Saudyjskiej – kraju Szejków, wielkiego przepychu i blichtru, ale także surowej, wyznaczanej przez nakazy islamu obyczajowości. Najbardziej charakterystyczne elementy Dakaru pozostaną jednak bez zmian, czyli pustynne krajobrazy i różne, ciekawe pojazdy przygotowane do ciężkich zmagań. Już od dziewięciu lat towarzyszy im sprzęt marki Kärcher, w kolejny sposób zapewniający o możliwości pracy w każdym miejscu z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Tegoroczny Rajd Dakar odbywa się w dniach od 5 do 17 stycznia. Firma Kärcher po raz drugi prezentuje na nim swoje nowoczesne mobilne centrum czyszczące – ciężarówkę z napędem na wszystkie koła zabudowaną ośmioma wysokociśnieniowymi urządzeniami myjącymi. Przemierzy ono całą trasę Dakaru, dbając o czystość wszystkich pojazdów uczestniczących w tych szczególnych zmaganiach. Kierowcy bardzo cenią to wsparcie, ponieważ po dokładnym umyciu pojazdu mogą pozyskać lepszą wiedzę na temat jego stanu technicznego, natomiast ekipy mechaników przeprowadzać naprawy w znacznie lepszych warunkach.

Mobilne centrum czyszczące Kärcher obejmuje system recyklingu, pozwalający na zaoszczędzenie do 80% wykorzystywanej wody. Z kolei mycie przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia gwarantuje nie tylko wysoką skuteczność, ale również mniejsze zużycie środków chemicznych. Ważną korzyścią jest też znaczne skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie takiej pracy.  

Leave a Reply

Your email address will not be published.