Husqvarna dołącza do POWER FOR ALL Alliance

Husqvarna dołącza do POWER FOR ALL Alliance

POWER FOR ALL Alliance ogłosił swoich nowych partnerów, wśród których jest firma Husqvarna. Oznacza to, że szwedzki producent urządzeń bateryjnych (i nie tylko) przeznaczonych do pielęgnacji zieleni, dołącza do największego na świecie ujednoliconego systemu akumulatorowego. Sojusz opiera się na jednym wspólnym systemie akumulatorów 18 V dla wszystkich marek stowarzyszonych i został zainicjowany przez markę Bosch. Dzięki temu rozwiązaniu konsumenci mogą używać tej samej baterii do wielu urządzeń w domu i wokół niego, niezależnie od producenta.

Sojusz powstał dwa lata temu, zrzesza wielu wiodących producentów urządzeń zasilanych bateryjnie do użytku w domu, ogrodzie i innych codziennych zastosowań. Opiera się na jednym wspólnym systemie akumulatorów 18 V dla wszystkich marek. Oprócz elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych Bosch, w skład POWER FOR ALL weszły marki takie jak BSH (bezprzewodowy odkurzacz domowy), Gloria (narzędzia do sprzątania na zewnątrz), Wagner (rozpylacze do malowania), Rapid (narzędzia i wyposażenie garażu), Steinel oraz należące do Husqvarna Group marki Gardena i Flymo. Rozwiązanie promowane przez POWER FOR ALL ma stać się w przyszłości powszechne dla wszystkich urządzeń domowych. Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 25 milionów akumulatorów wspierających sojusz.

Naszą pasją jest pomaganie użytkownikom naszych maszyn w dbaniu o swoje ogrody w inteligentny, wygodny i zrównoważony sposób. Dlatego też cieszymy się z możliwości dołączenia do sojuszu, ponieważ wiemy, że wielu konsumentów oczekuje jednej, mocnej i niezawodnej baterii, której mogliby używać do kilku swoich narzędzi domowych i ogrodniczych. Jedno rozwiązanie akumulatorowe, w przeciwieństwie do wielu, jest lepsze dla środowiska i bardziej ekonomiczne dla konsumenta mówi Sofia Axelsson, Prezes Residential EPAC, Husqvarna Forest & Garden.

W 2023 r. Husqvarna zamierza wprowadzić na rynek nową gamę produktów dla właścicieli ogrodów, która będzie kompatybilna z systemem akumulatorowym POWER FOR ALL. Nowa seria urządzeń będzie dostępna u Autoryzowanych Dilerów Husqvarna oraz online.

– Cieszymy się, że Husqvarna dołącza do sojuszu POWER FOR ALL Alliance jako kolejna, silna, globalna marka, oferująca wartość dodaną użytkownikom na całym świecie. To kolejny krok w realizacji naszej wizji najbliższej przyszłości – oferowania użytkownikom najlepszego i najszerszego multibrandowego systemu akumulatorów 18 V do obsługi elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych i AGD, a tym samym maksymalnej wartości dodanej. Łączy nas wspólny cel, jakim jest poprawa jakości życia ludzi. Obsługa wielu różnych akumulatorów i ładowarek wkrótce stanie się przeszłością – mówi Henk Becker, Prezes Bosch Power Tools.

– Husqvarna tworzy swoje maszyny z myślą o użytkowniku, mając na uwadze jego potrzeby, łatwość użytkowania, trwałość i wydajność. Nowa gama produktów, kompatybilna z systemem akumulatorowym POWER FOR ALL została opracowana po dokładnym zbadaniu potrzeb i oczekiwań właścicieli niedużych ogrodów zlokalizowanych na przedmieściach. To właśnie tam zauważamy najszybszy wzrost zastosowań urządzeń bateryjnych jako łatwych w obsłudze i eksploatacji. Dostrzegamy potencjał wzrostu biznesu dla nas i naszych Dilerów w tym segmencie i rozszerzamy naszą ofertę w tym kierunku – mówi Ryszard Wójtowicz, Prezes Zarządu Husqvarna Poland.

Nowa seria produktów Husqvarna z akumulatorami i ładowarką wspólnego systemu będą dostępne
w przyszłym roku u Autoryzowanych Dilerów Husqvarna oraz online. Szczegóły dystrybucji będą komunikowane na stronie www.husqvarna.com/pl Więcej informacji na temat POWER FOR ALL Alliance jest dostępnych pod adresem www.powerforall-alliance.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.