Huczne obchody jubileuszu Pronar

Huczne obchody jubileuszu Pronar

Przez 3 dni (od 14 do 16 czerwca br.) w sposób adekwatny do rozmiarów firmy i zakresu prowadzonej działalności Pronar świętował 30. rocznicę istnienia. Obchody wyjątkowego jubileuszu zorganizowano w Narwi, gdzie można było obejrzeć wystawę ok. 400 maszyn i zwiedzić jedną z siedmiu fabryk spółki Pronar, w której powstają m.in. obręcze do kół. Wśród gości, którzy pojawili się na imprezie byli: wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz wicemarszałek woj. podlaskiego Stanisław Derehajło. Uczestniczyli w niej również partnerzy biznesowi firmy Pronar z kilkudziesięciu krajów świata. Uroczystości 30-lecia zainaugurował Prezes Rady Właścicieli spółki z Narwi Sergiusz Martyniuk: – Gdy patrzę na 40 flag wywieszonych dziś wokół firmy, mam wrażenie, że przyjechali do nas kuzyni, rodzina, znajomi. A czym większa jest rodzina, tym większa jest siła firmy. Podczas swojego wystąpienia Sergiusz Martyniuk wspominał nie tylko o historii przedsiębiorstwa, ale także o planach na przyszłość. Te przewidują wzrost obrotu firmy do nawet 1,5 mld zł (o blisko połowę więcej niż w 2018 r.).

Podczas uroczystości 20 pracowników Pronaru otrzymało odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 40 kolejnych uhonorowano okolicznościowymi złotymi i srebrnymi medalami. Wyróżnienia w postaci jubileuszowych statuetek otrzymali przedstawiciele kilkunastu firm, z którymi od lat trwa owocna współpraca. Wiele słów uznania płynęło także ze strony zaproszonych gości, którzy mieli okazję złożyć życzenia i przekazać pamiątki Prezesowi Rady Właścicieli.

Dalszą część obchodów uświetniły występy znanych i lubianych zespołów. Zaproszeni goście mogli obejrzeć m.in. Kurpie Zielone (podlaski, ludowy zespół taneczno-muzyczny), Lowzar (niezwykle energiczna czeczeńska grupa taneczna) czy Zimne Dranie (zespół akustyczny wykonujący znane polskie i zagraniczne szlagiery). Aż do niedzielnego wieczoru trwał rodzinny piknik, który tłumnie odwiedzili zarówno pracownicy jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/technika.komunalna

Leave a Reply

Your email address will not be published.