Finałowe szkolenie VII edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy

Finałowe szkolenie VII edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy

Oficjalne zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia w Chechle Pierwszym kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych i nie tylko.

Ostatnie szkolenie w ramach programu obejmowało jazdę po drogach publicznych zestawem szkoleniowym, manewry z wykorzystaniem ciągnika siodłowego oraz przygotowanie pojazdu do pracy, sytuacje awaryjne wraz z określeniem zasad bezpieczeństwa, a także wykład teoretyczny. Podczas tego ostatniego kursanci mieli okazję poznać także bliżej produkty Partnera Akcji – Phillips Poland.

Już po raz drugi mieliśmy okazje udostępnić naszą przestrzeń na szkolenie teoretyczne Akcji Profesjonalni Kierowcy. Cieszymy się, że daliśmy szansę przyszłym kierowcom szlifować swoje umiejętności z wykorzystaniem sprzętu, który w przyszłości może stać się częścią ich pracy. Szkolenie, jak zwykle, prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.  Poza udostępniłem infrastruktury do ćwiczeń, specjaliści Phillips przekazywali kursantom wiedzę z zakresu prawidłowego użytkowania złączy elektrycznych i pneumatycznych. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyczyni do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach poprzez świadome wybieranie wysokiej jakości produktów – mówi Julita Mazurkiewicz Prezes Zarządu Phillips Poland.

Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.  – Tegoroczna edycja Akcji Profesjonalni Kierowcy po raz kolejny pokazała nam jak bardzo potrzebne są takie programy. Z roku na rok liczba kursantów jest coraz większa, co z jednej strony nas cieszy, a z drugiej uświadamia nam, że standardowe kursy w szkołach jazdy to jednak za mało dla kierowców, którzy chcą poznać zawód kierowcy zawodowego w praktyce i odpowiednio się do niego przygotować. Z wielkim optymizmem patrzymy już na VIII edycję Akcji, która rozpocznie się w przyszłym roku. Na pewno nie zabraknie w niej nowości i solidnej dawki praktycznej wiedzy – mówi Wojciech Sidoruk, Szef Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Mogą bezpłatnie wziąć w nich udział osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.

Pierwsze szkolenie praktyczne VII edycji Akcji odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji – Wielton S.A. Kolejny kurs, w którym udział wzięło ok. 50 osób, miał miejsce na Torze Jastrząb. Cykl szkoleń zakończyło to w Chechle Pierwszym wraz z Phillips Poland. Informacje o przyszłorocznej edycji akcji już wkrótce pojawią się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.