Pompy GARDENA pomogą walczyć z pozimowymi roztopami

Pompy GARDENA pomogą walczyć z pozimowymi roztopami

Początek wiosny to czas zwiększonych opadów i pozimowych roztopów. Efektem tego są podwyższenia poziomu wód, które mogą doprowadzić do zalania domów, piwnic czy obiektów gospodarczych. GARDENA posiada w ofercie pompy, które mogą okazać się bardzo pomocne w walce z zalegającą wodą.

Usunięcie zalegającej wody za pomocą pompy jest obecnie najskuteczniejszą metodą walki z pozimowymi roztopami i podtopieniami. Zalane wodą powierzchnie trzeba jak najszybciej wysuszyć i oczyścić. W okresie wczesnowiosennym na zalanie nie tylko narażone są nasze piwnice, ale także baseny, oczka wodne czy wykopy budowlane. Pamiętajmy, że każde 5 cm śniegu po roztopieniu to nawet 10 litrów wody na każdy metr kwadratowy.

Osoby mieszkające na terenach narażonych na zalanie i podtopienie powinny pomyśleć o wyposażeniu się w pompę do brudnej wody. GARDENA poleca pompę do brudnej wody 7000/D. To bardzo wydajne urządzenie, które jest w stanie wypompować w godzinę 7000 litrów wody o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 25 mm. Pompa jest wyposażona w wyłącznik pływakowy, który umożliwia automatyczne włączanie pompy po przekroczeniu określonego poziomu wody. Gdy poziom wody opadnie, pompa zostanie automatycznie wyłączona. Jeśli zanieczyszczenia zapchają pompę, można je z łatwością usunąć, otwierając obudowę. Dodatkowo pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”. – Pamiętajmy, że pompa do brudnej wody nie nadaje się do pompowania wody pitnej oraz mediów powodujących korozję i będących żrącymi, palnymi lub wybuchowymi tj. benzyna, olej grzewczy, czy rozcieńczalniki nitrowe – mówi ekspert marki GARDENA, Jarosław Soboń.

Pompy mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć awarii pralki, zmywarki lub pękniętej rury wodociągowej. W takich momentach na pomoc przychodzi pompa zanurzeniowa GARDENA 7000/C. To idealna pompa do pompowania czystej lub lekko zanieczyszczonej wody o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm. To także idealne urządzenie do usuwania wody ze studni, basenu czy stawu. Ten model również posiada wyłącznik pływakowy i możliwość włączenia na stałe ręcznego trybu pracy. Niewielka waga urządzenia ułatwia jego transportowanie, a specyfikacja umożliwia podłączenie na stałe w jednym miejscu. Pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”.

GARDENA jest częścią Husqvarna Group, największego na świecie producenta wysokiej klasy urządzeń mechanicznych przeznaczonych do pielęgnacji zieleni. GARDENA jest marką przeznaczoną dla ogrodników pasjonatów. Oferuje szeroką gamę produktów służących do pielęgnacji ogrodu, takich jak: systemy nawadniania, narzędzia do pielęgnacji trawników, drzew i krzewów. Produkty i rozwiązania marki GARDENA są dostępne w wiodących sklepach detalicznych, głównie w Europie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.