Targi maszyn i pojazdów budowlanych Bauma 2019 – podsumowanie

Targi maszyn i pojazdów budowlanych Bauma 2019 – podsumowanie

Bauma to największa impreza wystawiennicza branży budowlanej, przemysłu ciężkiego i wydobywczego w Europie, a zarazem jedna z najważniejszych na świecie. Od 1954 r., najpierw co dwa a później co trzy lata, gromadzi ogromną rzeszę producentów i jeszcze większą liczbę zwiedzających. Przez 7 dni odbywają się na niej liczne spotkania, konferencje i widowiskowe prezentacje maszyn na miniaturowych placach budowy. Bauma za każdym razem daje szansę zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami w sektorze sprzętu oraz technologii budowlanej, jest znakomitą okazją do wymiany informacji i nawiązania nowych kontaktów. Dogłębne przypatrywanie się ciekawym rozwiązaniom, wczuwanie się w rolę operatora, co umożliwiają „otwarte drzwi” większości maszyn czy w końcu częste korzystanie z gościnności wystawców sprawiają jednak, że tydzień pobytu na targach okazuje się niewystarczający.

Tegoroczna, 32. edycja Baumy była największa w swej dotychczasowej historii. W 18 klimatyzowanych, pozbawionych stopni i progów halach wystawowych o łącznej powierzchni 200 tys. m2 oraz na wolnej przestrzeni o powierzchni 414 tys. m2 zaprezentowało się 3700 wystawców z 63 krajów. Targi odwiedziło ok. 620 tys. gości z ponad 200 państw. Dla porównania w 2016 r. na Baumę zawitało 584 tys. gości, a 3425 wystawców z 58 krajów miało na nich swoje ekspozycje. Ponad 250 tys. osób, które przybyły na tegoroczną imprezę pochodziło spoza Niemiec. Najliczniej reprezentowanymi dziesięcioma krajami były: Austria, Włochy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Rosja, Szwecja, Czechy, Polska i Wielka Brytania. Znaczący wzrost zwiedzających odnotowano w przypadku Chin, Australii i Japonii. Z samych Chin pojawiło się ponad 5500 gości.

Znana jest już data kolejnej edycji Baumy. Odbędzie się ona w dniach 4-10 kwietnia 2022 r. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda będzie bardziej sprzyjająca niż miało to miejsce tym razem.

Szczegółowe informacje na temat zaprezentowanych nowości zostaną opublikowane w najbliższym (2/2019) i kolejnych wydaniach Techniki Komunalnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.