Targi EKOTECH już za niecały tydzień

Targi EKOTECH już za niecały tydzień

Innowacyjna platforma internetowa i najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami, urządzenia wykorzystujące do recyklingu sztuczną inteligencję, inteligentny kosz na śmieci, pojazdy do branży komunalnej, a także nowy model Ekozgniatarki – to tylko część nowoczesnych rozwiązań, które będą prezentowane już 8 i 9 marca podczas 23. edycji Targów Ekotech w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się jubileuszowe Targi Enex.

Już po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, w których wezmą udział wiodące firmy z branży komunalnej, najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz dostawcy rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Najlepsi w branży z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi

Oferta wystawców targów Ekotech jest bardzo szeroka, o czym będzie można przekonać się już od 8 do 9 marca w Targach Kielce. Wśród firm, które zadeklarowały swoją obecność w tegorocznej edycji spotkania branży komunalnej nie brakuje firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Są nimi: firma P&F Wartacz z urządzeniami do recyklingu materiałowego, firma Bergmann z maszynami do zmniejszania objętości odpadów, firma Melex, która zaprezentuje pełną gamę swoich pojazdów elektrycznych oraz firma Apriva, na której stoisku znajdą się odchwaszczarka, mobilna myjnia i elektryczny odkurzacz miejski. Podczas targów nie zabraknie firmy Santrade ze Stalowej Woli – dystrybutora maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branży recyklingu, ARTechnik z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, firmy Euro Centrum z Ekozgniatarkami do kompresowania odpadów, ITO z oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym usprawniającym odbiór odpadów. W trakcie targów Ekotech będzie można zapoznać się także z ofertą firmy Arbena dostarczającą magazyny dla branży recyklingowej, Eljot – wiodącym producentem i dostawcą detektorów i separatorów metali, Untha – dostawcą niezawodnych rozwiązań w zakresie rozdrabniania, Remondis Medison zajmującą się transportem i utylizacją odpadów medycznych i odpadów weterynaryjnych, a także R3 Polska – pomysłodawcą i projektantem systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach. Swoją ofertę zaprezentują: spółka Katalizator specjalizująca się w produkcji urządzeń do oczyszczania emitowanych do atmosfery przemysłowych gazów z zanieczyszczeń organicznych, firma Euro Eko Polska zajmująca się utylizacją zużytego oleju roślinnego oraz Marseplast oferująca zbiorniki do magazynowania wody deszczowej. Na spotkaniu branży komunalnej w Targach Kielce swoją obecność zadeklarowało jeszcze wiele innych wiodących firm, których rozwiązania odgrywają kluczową rolę w zakresie ochrony środowiska i gospodarowania odpadami.

Premierowe pokazy i rozwiązania

W trakcie spotkania branży komunalnej w Targach Kielce nie zabraknie nowości i premierowych prezentacji: firma Cyrkl wystąpi z innowacyjną platformą internetową – największą w Europie cyfrową giełdą odpadów oraz firma Untha z najnowszymi modelami rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami. Na stoisku firmy Eurocentrum Polska zaplanowano premierę najnowszej Ekozgniatarki MAMUT oraz cogodzinne pokazy zastosowania i funkcjonalności nowoczesnych pras do przetwarzania odpadów. Po raz pierwszy w targach Ekotech weźmie udział firma Bin-e, która zaprezentuje inteligentne urządzenie wykorzystujące sztuczną inteligencję do recyklingu oraz premierowo SmartB, czyli inteligentny kosz na śmieci.

Merytorycznie o branży na targach EKOTECH

W programie targów Ekotech zaplanowano szereg bezpłatnych wydarzeń towarzyszących skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji non-profit oraz wszystkich osób zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska i gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Uczestnicy pierwszego dnia spotkania branży komunalnej, 8 marca, będą mogli wziąć udział w Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami organizowanym przez firmę firma AK Nova oraz w cyklu wykładów poświęconych dokumentacji środowiskowej, działalności w postaci chowu drobiu i trzody chlewnej od Ekolog. Firma Globtrak Polska Sp. z o.o. przygotowała konferencję pn. „Przyszłość bezpieczeństwa w transporcie komunalnym. Istotne zmiany w przepisach normy PN-EN 1501-01:2021”. Drugiego dnia targów, 9 marca, zaplanowano konferencję pn. „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym, wydarzenie pn. „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz spotkanie zaplanowane przez Związek Gmin Wiejskich RP pn. „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”. Zwiedzający targi Ekotech będą mogli uzyskać kompleksowe informacje nt. możliwości transformacji w kierunku GOZ, przemysłu 4.0, certyfikacji KRN GREEN oraz funduszy europejskich dla firm w nowej perspektywie finansowej w Klastrowym Punkcie Konsultacyjnym organizowanym przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. W trakcie targów Ekotech odbędzie się również seminarium firmy Katalizator nt. katalitycznych i termicznych rozwiązań istotnych w procesie redukcji lotnych związków organicznych.

Piotr „Stalowy” gościem specjalnym targów EKOTECH

Piotr Sikora „Stalowy” – Szef Piotro-Stalu, czyli jednej z najstarszych i największych firm na polskim rynku złomu i rozbiórek, znany również z programu „Złomowisko PL” będzie gościem specjalnym targów Ekotech. Spotkanie ze „Stalowym” odbędzie się 8 marca o 11:45, w sali konferencyjnej A3 w Targach Kielce. Podczas rozmowy ze „Stalowym” omówione zostaną m.in. kwestie związane z trudnościami i wyzwaniami jakie stoją przed osobami prowadzącymi stację demontażu pojazdów, a także będzie można poznać sposoby na gospodarowanie i przetwarzanie odpadów przemysłowych. Piotr Stalowy wyjaśni również jak wygląda działalność firmy Piotro-Stal, jak się rozwija i dlaczego z powodzeniem funkcjonuje od 25 lat w branży.

Konkursy z nagrodami na stoisku firmy SANTRADE

W trakcie targów Ekotech na stoisku firmy SANTRADE nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy, w konkursie zręcznościowym oraz w konkursie literackim. Do wygrania będą m.in. Dezaktywator Poduszek Powietrznych, zbiorniki do płynów i olejów, a także zbiornik do magazynowania odpadów płynnych.

Na 23. edycję targów Ekotech zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku. Wstęp na targi bezpłatny, aby wziąć udział wystarczy się zarejestrować: www.targikielce.pl/ekotech

Leave a Reply

Your email address will not be published.