Imponująca technika Vecoplan na targach IFAT 2024

Imponująca technika Vecoplan na targach IFAT 2024

W ramach IFAT 2024 – jednych z najważniejszych na świecie targów z branż gospodarki wodnej, kanalizacyjnej, odpadami i surowcami, które w tym roku odbędą w dniach od 13 do 17 maja w Monachium – firma Vecoplan zaprezentuje technologie przetwarzania, które na długo zapadną w pamięć odwiedzającym. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, firma zajmująca się konstrukcją maszyn zamierza podzielić swoje stoisko tematycznie.

Vecoplan, specjalista ds. recyklingu, na swoim stoisku wystawowym w Monachium, o powierzchni 267 m2 zwróci szczególną uwagę na trzy zagadnienia. Po pierwsze zaprezentuje rozwiązania, dzięki którym użytkownicy mogą przetwarzać odpady na paliwa alternatywne, a także model VEZ 3200 – popularny rozdrabniacz na paliwa alternatywne. Poza tym na stoisku zostanie pokazanych kilka nowych, niezwykle przydatnych rozwiązań do optymalizacji obsługi materiałów w tych procesach. O czym dokładnie mowa, odwiedzający będą mieli okazję przekonać się bezpośrednio podczas targów IFAT.

Drugie istotne zagadnienie dotyczy przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma Vecoplan uzupełniła proces i teraz oprócz rozdrabniania i oddzielania oferuje też czyszczenie. Pojawią się także ciekawe nowości. Dzięki doskonałym procesom recyklingu użytkownicy odniosą liczne korzyści. Producent maszyn zaprezentuje także wysokowydajny rozdrabniacz VIZ, który jest szczególnie elastyczny pod względem geometrii cięcia. Za pomocą zespołu wirnika i noża oraz odpowiedniego wyboru sita można precyzyjnie dostosować go do wejściowych i wyjściowych wymagań. System charakteryzuje się także wysoką dostępnością i przekonuje niskimi kosztami eksploatacji i maksymalną przepustowością. Dzięki temu ​​wysokowydajny rozdrabniacz Vecoplan jest odpowiednim rozwiązaniem w zakresie wszystkich materiałów wejściowych. Maszyna jest wyposażona w napęd HiTorc o wysokich parametrach rozruchu i prędkości obrotowej. Ten wariant napędu jest wyjątkowo energooszczędny, ponieważ moment obrotowy generuje się wyłącznie magnetycznie. Nie ma również takich elementów, jak sprzęgła, napędy pasowe, koła zamachowe czy przekładnie, dzięki czemu ​​prawie nie wymaga konserwacji.

Kolejnym ważnym tematem jest obsługa materiałów wejściowych i wyjściowych. Producent maszyn zaprezentuje też nowe produkty służące do transportu, magazynowania i przygotowania materiałów sypkich do dalszej obróbki. Użytkownicy mogą spodziewać się od marki Vecoplan nie tylko wydajnych maszyn i systemów do różnych procesów mechanicznego przetwarzania, lecz także kompleksowych instalacji. Specjaliści z Vecoplan optymalizują linię do przetwarzania surowców pod kątem strumienia materiału i dostosowują do siebie komponenty, dążąc do uzyskania stabilnych, efektywnych energetycznie i oszczędnych procesów. Vecoplan dysponuje obszerną wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu projektów międzynarodowych.

Vecoplan na targach IFAT: Hala B5, stoisko 229/328

Leave a Reply

Your email address will not be published.