Bogaty program targów POL-ECO SYSTEM

Już 23.10.2018 r. rozpoczynają się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko” wpisuje się w kompleksowe działania rządu w zakresie zmniejszenia niskiej emisji oraz zdecydowaną poprawę jakości powietrza w Polsce.

Integralną częścią Targów POL-ECO SYSTEM będzie zorganizowana po raz drugi przez Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestrzeń wystawienniczo-konferencyjna „Ekosfera”, w ramach której odbędzie się szereg konferencji, paneli dyskusyjnych i szkoleń. Omówiona zostanie aktualna polityka państwa w zakresie ochrony środowiska. Zakres tematyczny tego panelu obejmować będzie m. in. ekologiczne paliwa węglowe, gospodarkę niskoemisyjną i użycie odnawialnych źródeł energii w gospodarce. Zagadnienia kolejnych dyskusji dotyczyć będą również transportu niskoemisyjnego, rozwoju elektromobilności, przystosowania miast do zmian klimatu, a także działalności Bussiness Inteligence w ochronie środowiska.

W ramach wydarzenia resort środowiska przedstawi swój sztandarowy Program „Czyste Powietrze”. Przedstawiciele NFOŚiGW omówią jego szczegóły oraz główne założenia przygotowane dla beneficjentów.

Podczas gali uroczystego otwarcia Targów POL-ECO SYSTEM zostaną wręczone nagrody w konkursie Ministra Środowiska PRODUKT W OBIEGU. Targom towarzyszyć będzie wystawa nominowanych w konkursie produktów lub projektów. Organizatorom konkursu zależy przede wszystkim na promowaniu prawidłowych postaw ekologicznych i ich upowszechnianiu. Jego głównym zamysłem jest też wspieranie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ekologii i gospodarki obiegu zamkniętego. Konkurs PRODUKT W OBIEGU przeznaczony jest w głównej mierze do nowoczesnych producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców.

Targi POL-ECO SYSTEM to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w zakresie ochrony środowiska w Polsce. Podczas targów prezentowane są najnowocześniejsze technologie, rozwiązania oraz produkty z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. POL-ECO SYSTEM to miejsce spotkań przedstawicieli wielu branż. Jest również miejscem merytorycznych dyskusji ludzi świata nauki, samorządu i polityki.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM będą trwały trzy dni, od 23 do 25 października 2018 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.