TRP świętuje 30-lecie obecności na rynku części zamiennych

TRP świętuje 30-lecie obecności na rynku części zamiennych

TRP, marka własna firmy PACCAR Parts oferująca części zamienne do wszystkich marek i modeli pojazdów ciężarowych, w tym także przyczep/naczep i autobusów, świętuje w 2024 roku trzydzieści lat sukcesów w branży. TRP to bogaty asortyment ponad 157 tys. podzespołów dostępnych w globalnej sieci 18 centrów dystrybucji oraz w ponad 2,3 tys. punktów dealerskich DAF, Kenworth i Peterbilt oraz sklepów TRP.

„Przez ostatnie 30 lat marka TRP dostarczała wartościowe i niezawodne części i usługi, na których nasi klienci polegali każdego dnia” – komentuje Laura Bloch, dyrektor generalny PACCAR Parts i wiceprezes PACCAR. „Jesteśmy dumni, że w ofercie produktów PACCAR Parts znajduje się linia TRP”.

Markę TRP stworzono w Europie w 1994 roku, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy potrzebowali jednego punktu sprzedaży części do wszystkich marek pojazdów ciężarowych. Za pośrednictwem punktów dealerskich DAF zapewniała ona linię godnych zaufania, niezawodnych i sprawdzonych części, które pasowały do szerokiej gamy sprzętu, zaspokajając różnorodne potrzeby odbiorców. Z biegiem lat zasięg marki rozszerzył się na cały świat – obecnie tworzy ona kompleksowe rozwiązania dla operatorów i flot w zakresie zakupu wysokiej jakości części do pojazdów ciężarowych, przyczep/naczep i autobusów wszystkich marek.

300 sklepów TRP

Produkty TRP można zamawiać w punktach dealerskich Kenworth, Peterbilt i DAF na całym świecie, a także przez internet oraz w dedykowanych sklepach TRP. Pierwszy sklep sieci TRP otwarto w 2013 roku w Polsce. W 2014 roku działało już 18 punktów TRP w Europie, Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Z kolei w 2015 roku w Kansas City w stanie Missouri otwarto pierwszy sklep TRP w Ameryce Północnej. W tym samym roku marka TRP uruchomiła sklepy w Nowej Zelandii i Mauritiusie. W 2016 r. uruchomiono rekordową liczbę 41 nowych placówek, a globalny zasięg marki objął Irlandię, Węgry, Australię i Kanadę. W ostatnich latach TRP kontynuuje rozwój sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie działa ponad 320 punktów TRP w 45 krajach na całym świecie.

Wysoka dostępność części i szybka wysyłka

Dystrybucja części TRP odbywa się ze strategicznie zlokalizowanych (również w Europie) centrów dystrybucyjnych, które zapewniają dostawę z dnia na dzień do sieci dealerów DAF i TRP. DAF centralnie zarządza zapasami dealerów w celu zapewnienia najlepszej w branży dostępności części. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości dostaw części dla dealerów DAF i klientów w Niemczech, Szwajcarii i wschodniej części Francji, PACCAR Parts buduje nowe europejskie centrum dystrybucji w Massbach w Bawarii w Niemczech, które ma zostać uruchomione w czwartym kwartale tego roku.

Stawiamy na dalszy rozwój

„W nadchodzących latach mamy ambicję rozwoju marki TRP” – mówi Dick Leek, dyrektor generalny PACCAR Parts Europe. „Poza dalszym rozszerzaniem naszej oferty produktów i zwiększaniem liczby punktów sprzedaży będziemy nadal zapewniać niezwykle szybkie dostawy wysokiej jakości części od renomowanych dostawców w konkurencyjnej cenie. Marka TRP zawsze ma odpowiednie rozwiązanie dla każdego klienta”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.