Toensmeier przekształca się w PreZero

Toensmeier przekształca się w PreZero

Z początkiem stycznia br. spółka Toensmeier rozpoczęła proces przekształcania się w PreZero. Nowa firma to czołowy dostawca usług w zakresie gospodarowania odpadami i ochrony środowiska w Europie. Zero odpadów i pełne wykorzystanie surowców stanowi wizję nowego gracza.

PreZero jest jedną z wiodących europejskich firm zajmujących się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska. Przedsiębiorstwo handlowe GreenCycle Holding – Grupy Schwarz (Kaufland, Lidl) oferuje kompleksowe usługi doradcze, a także innowacje środowiskowe i recyklingowe. Około 3 tys. pracowników długoletniej firmy Toensmeier, która zatrudnia również ponad 1000 osób w Polsce, zostało przejętych latem zeszłego roku. – Grupa Toensmeier od 90 lat działa w branży gospodarowania odpadami komunalnymi, kierując się bezpieczeństwem, niezawodnością i trwałością. Te wartości chcemy również wprowadzić do naszego przedsiębiorstwa – mówi Stephan Garvs, prezes zarządu Grupy PreZero. – Od początku istnienia stawiamy na bezpieczeństwo, niezawodność, odpowiedzialność i jakość. Te same wartości chcemy wnieść do nowo tworzonej marki. PreZero to inteligentne rozwiązania, a także pełne zamknięcie cyklu i oszczędność zasobów. To idealnie uzupełnienie od lat realizowanej przez nas koncepcji. Teraz będziemy mogli zrobić jeszcze więcej dla ochrony środowiska – mówi Thomas Sroka, prezes zarządu Toensmeier Polska.

W styczniu PreZero wystartowało z pierwszym komunikatem w świat. Nawiązało współpracę z drużyną TSG Hoffenheim, a podczas meczu otwarcia Bundesligi pojawiło się na stadionie, który z tej okazji zmienił nazwę na PreZero Arena. – Chcemy zmienić stadion w symbol efektywnego wykorzystania zasobów i zrównoważonego rozwoju – mówi Dietmar Böhm, dyrektor zarządzający PreZero w Neckarsulm. Logo, dwuwierszowy napis ze stylizowanym zielonym listkiem stopniowo zastąpi napis Toensmeier.

PreZero to wiodący usługodawca w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska w Niemczech, Polsce i Europie. Dzięki innowacyjnym i zrównoważonym podejściu, celem firmy zatrudniającej ponad 3 tys. pracowników w 80 lokalizacjach, jest ograniczenie marnotrawstwa zasobów do zera. Zamknięty cykl surowców i inteligentne rozwiązania sprawiają, że dzisiejsze odpady mogą stać się jutrzejszym surowcem. PreZero łączy doświadczenie i efektywność 90 lat logistyki i usług utylizacji odpadów grupy Toensmeier z długoletnim doświadczeniem w handlu detalicznym Grupy Schwarz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.