Kubota z jeszcze szerszą ofertą

Kubota z jeszcze szerszą ofertą

Kubota Corporation zamierza włączyć dział kosiarek włoskiego producenta Officine BIEFFEBI (BFB) i jego spółkę zależną Gianni Ferrari (GF) do nowej spółki zależnej. Będzie ona w całości własnością Kubota Holdings Europe B.V., europejskiego przedsiębiorstwa w ramach grupy Kubota zajmującego się działalnością w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych.

Utworzenie nowej spółki zależnej o nazwie Kubota Gianni Ferrari S.R.L. rozszerzy ofertę Kubota w zakresie produktów groundcare, skierowanych do profesjonalistów w takich sektorach jak pielęgnacja parków, stadionów i kształtowanie krajobrazu dla klientów indywidualnych. Poprzez włączenie nowych zasobów do swoich procesów sprzedaży, produkcji i rozwoju, Kubota Holdings Europe przyspieszy ekspansję tej linii biznesowej w Europie.

Officine BIEFFEBI i Gianni Ferrari cieszą się doskonałą reputacją i dużym udziałem w rynku europejskim jako pionierzy w dziedzinie kosiarek czołowych z koszem centralnym (CCFM), w segmencie średnich i dużych kosiarek profesjonalnych wysokiej klasy, na które popyt w ostatnich latach stale rośnie. W szczególności obie firmy cieszą się dużą popularnością jako pionierzy CCFM we Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Z tego względu Kubota wybrała BFB i GF jako najlepszych partnerów do wzmocnienia i uzupełnienia działalności koncernu w zakresie sprzętu do koszenia trawników w Europie. Obie przejęte firmy oraz Kubota mają swoje własne przewagi konkurencyjne i zakresy produktów na poszczególnych rynkach. Dzięki temu ich oferty mogą się doskonale uzupełniać, co sprawia, że zapowiedziane partnerstwo handlowe jest optymalnym wyborem, aby w przyszłości rozwijać ważną linię biznesową.

Linia produktowa kosiarek Kubota w Europie wykazuje solidny wzrost w segmencie profesjonalnym i konsumenckim, dzięki wysokiej wytrzymałości i wydajności swoich produktów. Jednak nowa spółka, Kubota Gianni Ferrari S.R.L., będzie miała jeszcze większe możliwości rozwoju i produkcji sprzętu do pielęgnacji trawników w Europie, w tym bardzo pożądanego CCFM. W ten sposób segment CCFM firmy Kubota również otrzyma duży impuls, mając do dyspozycji sieć sprzedaży i wsparcie dla dealerów firmy.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od spełnienia finalnych warunków, w tym uzyskania zezwolenia Golden Power (Golden Power to specjalne uprawnienie rządu włoskiego do ograniczenia lub wstrzymania bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz transakcji korporacyjnych dotyczących włoskich aktywów strategicznych).

Dodatkowe informacje o firmie Kubota są dostępne na stronie: www.kubota-eu.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.