Husqvarna rozszerza ofertę dla arborystów

Husqvarna rozszerza ofertę dla arborystów

Husqvarna, jeden z czołowych producentów maszyn i akcesoriów do pracy w ogrodzie i w lesie, rozszerza swoje portfolio o sprzęt wspinaczkowy dla arborystów w partnerstwie z firmą Teufelberger – uznanym producentem takich rozwiązań. Włączenie do oferty gamy produktów skierowanych do osób zajmujących się pielęgnacją drzew na wysokościach jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę dbania o jakość terenów zielonych, w tym także miejskich drzew.

Husqvarna dostrzegła zapotrzebowanie na profesjonalne produkty i narzędzia wśród arborystów – wyspecjalizowanej grupy zawodowej zajmującej się pielęgnacją drzew, usuwaniem suchych i niebezpiecznych gałęzi lub konarów, czy wycinaniem martwych pni mogących stanowić zagrożenie. Dotychczas arboryści korzystali w pracy między innymi z pilarek marki Husqvarna (szczególnie akumulatorowych, takich jak model T540i czy 540i) i innych akcesoriów producenta. Obecnie marka rozpoczęła współpracę z Teufelberger – producentem lin, mocowań oraz akcesoriów do opuszczania konarów drzew z wysokości. W ramach współpracy stworzone zostały liny oraz akcesoria do wspinaczki, w tym komfortowa uprząż. Zaprojektowana została także specjalna torba do przenoszenia sprzętu. 

Kiedy planowaliśmy wprowadzenie do naszej oferty linii sprzętu wspinaczkowego, zapytaliśmy wybitnych arborystów o renomowanych producentów i ekspertów rynkowych w tej dziedzinie. Wówczas podczas licznych rozmów, usłyszeliśmy, że to Teufelberger będzie dla nas idealnym partnerem. Za marką przemawiały wysokiej jakości produkty oraz wpisana w DNA marki chęć tworzenia innowacji. Wspólnie pragniemy zaoferować osobom zajmującym się pielęgnacją drzew najlepsze rozwiązania dostosowane do ich profesjonalnych potrzeb – komentuje Johan Hallendorf, Director Global Portfolio Arborist Solutions w firmie Husqvarna.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z marką Husqvarna. Wierzymy, że ich doświadczenie w tworzeniu najwyższej jakości pił łańcuchowych, w parze z naszą wiedzą na temat sprzętu wspinaczkowego, to najlepszy mariaż branżowy. Połączenie sił pozwoliło nam stworzyć nowe produkty, które ułatwią pracę arborystom na całym świecie – mówi Ludovic Rambert, Business Unit Manager Treecare w Teufelberger.

Polskie miasta inwestują w zieleń, aby poprawić jakość życia mieszkańców, co kreuje między innymi zapotrzebowanie na profesjonalne usługi pielęgnacyjne drzew. Przybywa profesjonalistów, którzy są odpowiedzialni za opiekę nad miejskimi drzewami od fazy nasadzeń, aż do kresu życia drzew. Dobrej jakości sprzęt to podstawa bezpiecznej i efektywnej pracy arborystów.

Rozszerzona oferta sprzętu wspinaczkowego dostępna jest u wybranych autoryzowanych dilerów Husqvarna. W skład nowości rynkowych wchodzą również narzędzia i odzież ochronna.

Leave a Reply

Your email address will not be published.