Barcelona zamawia 73 elektryczne pojazdy Renault Trucks do zadań komunalnych

Barcelona zamawia 73 elektryczne pojazdy Renault Trucks do zadań komunalnych

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało ważnego wyboru na rzecz dekarbonizacji transportu w mieście. Zamówienie zostało podzielone pomiędzy kilku podwykonawców, którzy zajmują się gospodarką komunalną i mają te same cele w zakresie zrównoważonego rozwoju aglomeracji. Spółki CLD Sorigué, Urbaser oraz Valoriza (Groupe Sacyr) wybrały Renault Trucks na dostawcę 73 w pełni elektrycznych pojazdów E-TECH, które już niedługo będą poruszać się po ulicach stolicy Katalonii.

Barcelona mocno angażuje się w redukcję swojego śladu węglowego. Z tego względu w ostatnim przetargu dotyczącym utrzymania infrastruktury, miasto postawiło wymóg korzystania z bezemisyjnych pojazdów. Dzięki zamówieniu obejmującemu 73 elektryczne pojazdy od Renault Trucks, za pomocą których spółki CLD Sorigué, Urbaser oraz Valoriza będą świadczyć usługi sprzątania i odbierać odpady, stolica Katalonii poprawi jakość życia swoich mieszkańców i stanie się wzorem dekarbonizacji dla innych europejskich miast.

Dzięki różnorodnej gamie elektrycznych pojazdów oraz eksperckiej wiedzy w tym zakresie, spółka Renault Trucks przedstawiła idealną ofertę odpowiadającą na potrzeby tego skomplikowanego przetargu. Zabudowy ładowane od tyłu (z jedną lub dwiema komorami), z boku (od prawej lub lewej strony), polewarki z funkcją podlewania zieleni i zbiornikiem, wywrotki i żurawie samochodowe, urządzenia hakowe czy kabiny z niskim wejściem: pojazdy Renault Trucks z gamy E-Tech D, D Wide oraz D Wide LEC mogą być wyposażone w te i inne rozwiązania, by sprostać różnym potrzebom miasta.

Całkowicie elektryczne pojazdy E-TECH będą dostarczane partiami, by zagwarantować ich płynne wdrożenie, związane m.in. ze szkoleniami operatorów z zakresu napędów elektrycznych oraz techniki jazdy. Pierwsza partia, obejmująca śmieciarki ładowane od tyłu, polewarki z funkcją podlewania zieleni oraz wywrotkę, została dostarczona, a zatem pojazdy już teraz dbają o czystość ulic Barcelony nie emitując spalin.

Dzięki swoim w pełni elektrycznym i wszechstronnym pojazdom oraz rozwiniętej sieci dystrybucji i sieci serwisowej, Renault Trucks odgrywa ważną rolę w sektorze pojazdów komunalnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.