Przygotowanie ogrodu do jesieni z maszynami AL-KO

Ogród może się atrakcyjnie prezentować przez cały rok, wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać. Czynności te są o wiele łatwiejsze przy wykorzystaniu maszyn AL-KO.

Walka ze spadającymi liśćmi

Pierwsza oznaka nadchodzącej jesieni to spadające, pożółkłe liście. Proces ten nakłada się z wciąż rosnącą trawą, stąd ważne jest systematyczne usuwanie opadłych liści, aby nie ograniczały dostępu światła trawie i nie powodowały gnicia. Takie zadanie można wykonać bardzo szybko, wykorzystując dmuchawę z funkcją odkurzacza. Idealną maszyną do tego typu zadań jest dmuchawa AL-KO LBV 4090 ENERGY FLEX. Dzięki akumulatorowemu zasilaniu jest ona niezwykle cicha, a przy tym bardzo mocna. Prędkość powietrza w opcji dmuchawy osiąga nawet 250 km/h. Jej waga to jedynie 4,5 kg (bez akumulatora), dzięki czemu praca z nią to prawdziwa przyjemność. Funkcja odkurzacza pozwala na zebranie liści oraz innych odpadów do łatwego do opróżniania worka, a akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi maszynami z rodziny AL-KO ENERGY FLEX.

– Wykorzystując maszyny akumulatorowe do pielęgnacji ogrodu korzystamy nie tylko z zaawansowanych technologicznie i wydajnych maszyn, ale także dbamy o środowisko, nie zanieczyszczając go spalinami. Z kolei dzięki odkurzaczowi do liści możemy zebrać opadły materiał, a następnie wykorzystać go do kompostowania i tym samym zmienić w darmowy nawóz. To ekonomiczne i bardzo ekologiczne podejście do pielęgnacji swojego ogrodu – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Pozbądź się gałęzi i patyków

Rozdrabniacz do gałęzi to bardzo efektywne urządzenie, które z łatwością poradzi sobie ze zdrewniałymi pędami i gałęziami po sezonowym cięciu krzewów i drzew. Rozdrobniony materiał idealne nadaje się do ściółkowania roślin, a także do kompostowania. Do takiego zadania idealnie sprawdzi się mocna i niezawodna maszyna, taka jak rozdrabniacz walcowy AL-KO LH 2810 o mocy 2800W. Bez trudu poradzi sobie z gałęziami o średnicy do 4,2 cm. Rozdrobniony materiał zbiera się w 48-litrowym worku, który ułatwia przechowywanie i transportowanie materiału.

Łupanie bez użycia siekiery

W przygotowaniu drewna na opał najczęściej sięgamy po siekierę. To efektywny sposób łupania drewna, niestety bardzo męczący i kontuzjogenny. Łuparka do drewna to nic innego jak zmechanizowana siekiera o mocy nawet do kilku ton. Napędzana silnikiem elektrycznym łuparka do drewna AL-KO LSH 520/5 o nacisku 5 ton bez trudu poradzi sobie z pniami o średnicy do 25 centymetrów. Profesjonalne oburęczne sterowanie zapewnia bezpieczną pracę i precyzyjne rozłupywanie drewna. Wytrzymałe, wysokiej jakości materiały i komponenty zapewniają długą żywotność łuparki. Taką maszynę doceni każdy, kto lubi w jesienne i zimowe wieczory rozkoszować się ciepłem domowego kominka.

Zadbaj o glebę jesienną porą

Ostatnim elementem ogrodu, który należy przygotować do sezonu zimowego jest oczywiście gleba. Do tego zadania najlepiej wykorzystać glebogryzarkę, która przygotuje grunt pod przyszłe nasadzenia. Dzięki cichej i ekonomicznej glebogryzarce akumulatorowej AL-KO TL 1820 18V COMFORT bez trudu przekopiesz i spulchnisz ziemię w swoim ogrodzie. Oprócz wzruszenia gleby, przy okazji ją od odchwaszcza i tworzy idealne miejsce dla kwiatów i innych roślin. Glebogryzarka akumulatorowa AL-KO jest łatwa w użyciu, a zastosowanie w niej akumulatora 18V Bosch Home and Garden Compatible pozwala na zasilenie nim kosiarki, nożyc do żywopłotu, dmuchawy, czy nawet wkrętarki innego producenta. W ten sposób jeden akumulator może zasilić wiele maszyn w naszym domu i ogrodzie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.