Stralis X-WAY – nowy model w gamie Iveco

Stralis X-WAY – nowy model w gamie Iveco

W miniony piątek, 2 czerwca br. w fabryce Iveco w Madrycie odbyła się ceremonia wręczenia Złotego Medalu programu World Class Manufacturing, w której uczestniczyli Sergio Marchonne, prezes CNH Industrial, Richard Tobin, dyrektor generalny CNH Industrial oraz zarząd CNH Industrial. Wydarzenie to stało się okazją do prezentacji całkowicie nowego modelu w gamie pojazdów Iveco. Mowa o Stralisie X-WAY, który na rynek europejski trafi już we wrześniu, natomiast jego oficjalna, międzynarodowa premiera przed szeroką publicznością odbędzie się podczas 14. edycji targów Solutrans, zaplanowanych na 21-25 listopada br.

Nowy model Iveco łączy w sobie legendarną wytrzymałość podwozia Trakker z ekonomią eksploatacji i rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa typowymi dla najnowszego Stralisa. Jest przeznaczony do pracy na drogach utwardzonych, ale bez problemu zrealizuje dostawę, której „ostatnie metry” wymagają pokonania trudnego terenu, charakterystycznego np. dla placu budowy. Nowy pojazd wyróżnia się też niską masą własną, zapewniając dużą ładowność. W wersji Super Loader (SL) i układem napędowym 8×4 wynosi ona zaledwie 9 ton.

Iveco Stralis X-WAY ma modułową konstrukcję, dzięki czemu łatwo go wyspecyfikować pod różne zadania transportowe. Występuje jako podwozie i ciągnik siodłowy, z różnymi rozstawami osi i konfiguracjami zawieszenia. Do wyboru jest szeroka gama silników, skrzyń biegów oraz napęd hydrostatyczny Hi-Traction. Jeśli chodzi o kabiny, producent przewidział do niego krótką kabinę AD (Active Day) z niskim dachem, kabinę sypialną AT (Active Time) z niskim lub średnim dachem, a także kabinę sypialną AS (Active Space).

O szczegółach dotyczących nowego modelu napiszemy w najbliższym wydaniu czasopisma „Technika Komunalna”, nr 3/2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published.