Oferta Kuboty jeszcze bardziej atrakcyjna

Oferta Kuboty jeszcze bardziej atrakcyjna

Pod koniec maja br. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” zaprezentowano najnowsze produkty marki Kubota przeznaczone dla branży komunalnej. Zostały one wprowadzone do sprzedaży na przełomie 2017 i 2018 r., ale była też absolutna premiera, czyli najmocniejszy, 60-konny ciągnik nowej serii L2, z oznaczeniem L2602. Jest on odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy coraz częściej dopytywali się o mocniejszy traktor, tak aby z powodzeniem wykorzystywać go przez cały rok, w tym do najcięższych prac, jak np. usuwania grubych warstw śniegu czy uszorstniania nawierzchni dużą, wydajną posypywarką. Nowy ciągnik z nawiązką spełnia te oczekiwania, a ponadto jest wyposażony m.in. w 3-zakresową przekładnię hydrostatyczną HST+ z tzw. połówkami, co de facto zapewnia 6 zakresów pracy, bardzo komfortową kabinę (o 20% większą niż poprzedni model L5720-II) i atrakcyjne wyposażenie, obejmujące np. automatyczną klimatyzację charakterystyczną dla branży automotive czy załączane elektrycznie „podbicie obrotów” oraz tempomat.

Pozostałe zaprezentowane nowości to kosiarka Z 122 R z wyrzutem bocznym oraz ciągniki kompaktowe: BX231 z nowym, automatycznie montowanym agregatem koszącym „Drive-Over-Mowerdeck”, B2311 – przedstawiciel serii B2, która zastępuje serię B50 oraz B1181, reprezentujący serię B1, wprowadzoną w miejsce serii B20. Ostatni ciągnik był wyposażony w ładowacz czołowy oraz tylny osprzęt koparkowy, dzięki czemu znakomicie nadaje się np. do zastosowań funeralnych. Wszystkie ciągniki kompaktowe Kubota zapewniają możliwość podłączenia różnych urządzeń z przodu, z tyłu lub między osiami, tworząc trzy niezależne obszary robocze. Podczas prezentacji każdą maszynę można było wypróbować. Z uwagi na sposób sterowania, największym powodzeniem cieszyła się kosiarka Z 122 R. Przy wychyleniu w przeciwną stronę dźwigi odpowiadających za skręt, maszyna obraca się w miejscu (zerowy promień skrętu), co w praktyce umożliwia wykaszanie trawy dookoła drzewa niemal w odległości centymetra.

Miejsce imprezy wybrano bardzo starannie. Obiekt „Dojo – Stara Wieś” zajmuje ok. 60 ha, z czego 40 ha to tereny zielone wymagające stałej pielęgnacji. Od ponad 5 lat niezbędne czynności są wykonywane za pomocą maszyn Kubota. Najpierw zakupiono pojazd RTV900, ciągnik kompaktowy B2230 oraz duży ciągnik rolniczy o mocy 85 KM – M8540. Dwa lata temu dołączyły do nich kolejne trzy jednostki: pojazd RTV500, ciągnik BX2350 oraz kosiarka ZD326.

Szczegółowe informacje na temat zaprezentowanych produktów będą zamieszczone w najbliższym wydaniu Techniki Komunalnej, nr 3/2018.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.