Jeden akumulator do zasilania urządzeń różnych producentów

Jeden akumulator do zasilania urządzeń różnych producentów

W tym roku debiutuje na polskim rynku seria maszyn AL-KO zasilanych akumulatorami 18 V zgodnych z systemem Bosch Home and Garden Compatible. Ten rewolucyjny system pozwala na wykorzystywanie jednego akumulatora do zasilania urządzeń akumulatorowych wielu producentów. Zapewnia to większą swobodę i komfort użytkowania maszyn akumulatorowych – nie tylko do pielęgnacji ogrodu, ale także licznych urządzeń domowych.

Uniwersalność i komfort użytkowania

Seria akumulatorów 18 V Bosch Home and Garden Compatible, które zasilają nowe maszyny akumulatorowe AL-KO charakteryzuje się nie tylko uniwersalnością, ale także wydajnością i wytrzymałością. Akumulatory te zostały wyposażone m.in. w zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz przegrzaniem, co ma duże znaczenie latem na powietrzu, gdy warunki zewnętrzne mogą drastycznie podnieść temperaturę akumulatora. Akumulator jest także wyposażony w system monitorujący temperaturę. Ponadto akumulatory 18 V mają zabezpieczanie przed głębokim rozładowaniem i efektem pamięci, co wydłuża ich żywotność.

– Nie mamy wątpliwości, że nowa seria akumulatorów 18 V Bosch Home and Garden Compatible, które zastosowaliśmy w naszych nowych maszynach akumulatorowych to rewolucja w branży maszyn do pielęgnacji ogrodu. Do tej pory użytkownicy maszyn zasilanych akumulatorem byli zmuszeni do korzystania z produktów jednego producenta w przypadku zakupu akumulatora danej firmy. Dziś klienci poszukują rozwiązań, które pozwolą im na większą swobodę i komfort użytkowania. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom wspólnie z firmą Bosch postanowiliśmy zrealizować życzenie naszych klientów, którzy mogą dziś wykorzystywać jeden uniwersalny akumulator do zasilania kosiarki, nożyc do żywopłotu czy dmuchawy, a następnie zastosować ten sam akumulator do wkrętarki innego producenta. To duży komfort oraz obniżenie kosztów związanych z wejściem w świat maszyn akumulatorowych – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Szerokie zastosowanie

Akumulatory z serii 18 V są kompatybilne z całą nową gamą maszyn AL-KO do pielęgnacji ogrodu tj.: kosiarki, piły, dmuchawy, nożyce do żywopłotu, pilarki, aerator, podcinarki, okrzesywaki, nożyce na wysięgniku, glebogryzarki oraz myjki ciśnieniowe. Tak szeroka gama produktów pozwala na wykonanie niemal wszystkich niezbędnych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Wszystkie te maszyny zasilane są jednym uniwersalnym akumulatorem. Posiadając jeden lub dwa wykorzystywane zamiennie akumulatory mamy możliwość zakupu kolejnych maszyn dużo taniej.

Nie tylko wygoda, ale i ekologia

Korzystając z maszyn zasilanych akumulatorem możemy zapomnieć o ograniczeniach, kilkunastometrowych kablach do zasilania wijących się po całym ogrodzie, czy przygotowywaniu mieszkanki paliwa i oleju. Maszyny akumulatorowe to nie tylko wygoda, ale także ekologia. Maszyny te nie wydzielają szkodliwych spalin i są zdecydowanie cichsze, a dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań akumulatory 18 V mają dużo dłuższą żywotność niż ich poprzednicy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.