Dressta TD-16N – nowy standard widoczności

Dressta TD-16N – nowy standard widoczności

W dniu 10 marca na targach ConExpo w Las Vegas miała miejsce oficjalna premiera spycharki Dressta TD-16N. Zaprojektowana praktycznie od podstaw maszyna wyznacza całkowicie nowe standardy w zakresie widoczności, komfortu pracy i bezpieczeństwa. Edward Wagner kierujący zespołem projektantów tak wspomina prace nad nową spycharką: – Dosłownie zaczynaliśmy od operatora, lemiesza i gąsienic, a następnie budowaliśmy resztę wokół nich bez żadnych kompromisów. Rezultatem tych działań jest spycharka o niespotykanej dotąd widoczności – zapewnia kąt widzenia równy 309°.

Model TD-16N wyróżnia centralnie zamontowana kabina i mocno nachylone pokrywy nadwozia. Spycharka ma silnik o mocy 170 KM i hydrostatyczny układ napędowy. Jej masa eksploatacyjna wynosi nieco ponad 19 t. W standardowej kompletacji maszyna jest dostarczana z lemieszem 6-pozycyjnym i ma fabryczne przygotowanie pod systemy niwelacyjne 2D i 3D.

Dla konstruktorów nowej spycharki ważnym zagadnieniem było również bezpieczeństwo operatora. Z tego względu zastosowano komfortowe stopnie wejściowe z dwiema poręczami prowadzące do kabiny i tym samym wyeliminowano konieczność wchodzenia po gąsienicy. Ponadto wszystkie punkty codziennej obsługi i kontroli są dostępne z poziomu podłoża, co również poprawia bezpieczeństwo i komfort przygotowania maszyny do pracy.

Spycharka Dressta TD-16N będzie produkowana w Stalowej Woli. W pierwszej kolejności trafi na rynek USA, prawdopodobnie w maju 2021 r., potem będzie sukcesywnie wprowadzana na inne rynki. Więcej informacji w najbliższym wydaniu Techniki Komunalnej, tj. 2/2020.  

Leave a Reply

Your email address will not be published.