Chcąc sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu na rozwiązania przyjazne środowisku, firma Mecalac systematycznie powiększa gamę maszyn z napędem elektrycznym. W 2022 r. zadebiutowała 11-tonowa koparka e12 zasilana bateryjnie, natomiast w połowie października br. dołączyła do niej całkowicie elektryczna ładowarka obrotowa. To model eS1000, który jest wyrazem zaangażowania firmy Mecalac w zrównoważony rozwój i doskonale wpisuje się w ideę innowacyjności, stanowiącą DNA francuskiej marki.
Model eS1000 jest oparty na maszynie AS1000, ale został zaprojektowany w taki sposób, aby nie emitował szkodliwych zanieczyszczeń podczas pracy. Z myślą o komforcie użytkowników końcowych oraz najbliższego otoczenia zredukowano również hałas i wibracje, umożliwiając zastosowanie maszyny zarówno w pomieszczeniach, jak i miejscach, gdzie ważne jest zachowanie ciszy.
Zalety wyjątkowej koncepcji
Koncepcja ładowarki obrotowej zapewnia mniejszą liczbę niezbędnych ruchów, co przekłada się na skrócenie czasu cyklu roboczego. Ma to wpływ na zwiększenie wydajności, a jednocześnie ogranicza koszty konserwacji i ryzyko wypadków. Podczas gdy klasyczna ładowarka obrotowa z silnikiem wysokoprężnym ogranicza zużycie paliwa ze względu na swoją unikatową konstrukcję, elektryczna maszyna eS1000 zużywa analogicznie mniej energii i tym samym optymalizuje zużycie baterii trakcyjnej, zapewniając bezprecedensową 8-godzinną pełną autonomię.
Jeśli chodzi o stabilność, wszystko co zostanie podniesione przez łyżkę, po zablokowaniu tylnej osi można obrócić o 90° w obie strony, bez ryzyka przewrócenia maszyny i to nawet przy całkowicie skręconych kołach. Dzięki tej wyjątkowej stabilności w każdej pozycji i na każdym terenie, ładowarka obrotowa jest w stanie radykalnie zmienić logistykę na placu budowy, znacząco przyspieszając wykonywanie różnych prac. Taka koncepcja ma też duże znaczenie w przypadku ograniczonej przestrzeni manewrowej, stanowiąc praktyczną alternatywę dla mniejszej maszyny, która nie zapewni podobnej wydajności.
Seria Mecalac e – ekologicznie bez kompromisów
Mecalac po raz kolejny rewolucjonizuje miejskie place budowy dzięki nowej gamie produktów, które są w 100% bezemisyjne. Trzy elektryczne maszyny wykorzystywane w tym samym miejscu zapobiegają emisji do atmosfery średnio 62 tony CO2 rocznie w porównaniu z analogicznymi modelami wyposażonymi w silniki wysokoprężne. Takie maszyny mogą mieć szersze zastosowanie (możliwość pracy w pomieszczeniach zamkniętych oraz miejscach wrażliwych na hałas) i zapewniają dużo niższe koszty eksploatacji, zwłaszcza przy wykorzystaniu własnego prądu z odnawialnych źródeł energii oraz ze względu na rzadsze i tańsze przeglądy okresowe.
Leave a Reply