Osprzęt koparkowy do ładowarek Bobcat

Osprzęt koparkowy do ładowarek Bobcat

Bobcat wprowadza nową generację osprzętu koparkowego do ładowarek o sterowaniu burtowym i kompaktowych ładowarek gąsienicowych tej marki. Maszyny wyposażone w takie narzędzie są bardziej uniwersalne i tym samym zapewniają szybszy zwrot z inwestycji.

Nowy osprzęt znakomicie sprawdzi się w zastosowaniach budowlanych, komunalnych czy przy kształtowaniu krajobrazu. Jest dostępny w czterech konfiguracjach. Do wyboru są dwa modele uniwersalne z oznaczeniem V, czyli B32V i B35V oraz dwa modele standardowe (oznaczenie S): B32S i B35S. Różnią się one głębokością kopania, zasięgiem i sposobem mocowania. Największy model zapewnia głębokość kopania równą 3,3 m i maksymalny zasięg 4 m. W przeciwieństwie do wersji standardowych osprzęt uniwersalny może być wyposażony w dodatkowe urządzenia hydrauliczne, takie jak świdry i młoty.

Daniele Paciotti, dyrektor ds. linii osprzętu Bobcat w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki powiedział: – Widzimy rosnące zapotrzebowanie na osprzęt koparki podsiębiernej i sprawiliśmy, że produkt nowej generacji w wersji uniwersalnej (V) stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Ma on linię pomocniczą dwustronnego działania, która pozwala na stosowanie jeszcze szerszej gamy osprzętu wraz z koparką podsiębierną, również takiego osprzętu hydraulicznego jak świdry ziemne, młoty i łyżki przechylane. Poprzednia wersja osprzętu koparki podsiębiernej pozwalała tylko na stosowanie niehydraulicznego wyposażenia, takiego jak łyżki. Dla większego bezpieczeństwa i większej żywotności osprzętu wszystkie węże są teraz prowadzone wewnątrz wysięgnika.

Nowa generacja osprzętu koparki podsiębiernej pasuje do siedmiu różnych rodzin narzędzi Bobcat, na które składa się ponad 30 różnych produktów:

  • Świdry ziemne
  • Młoty hydrauliczne
  • Łyżki do gliny
  • Łyżki wyrównujące
  • Łyżki do kopania
  • Łyżki szkieletowe
  • Łyżki przechylane

Wersje V osprzętu koparki podsiębiernej są również standardowo wyposażone w system mocowania mechanicznego Klac, który zapewnia szybszą zmianę osprzętu i tym samym jeszcze większą wydajność. W modelach S osprzętu zastosowano system sworzniowy. Nowy osprzęt koparki podsiębiernej jest około 100 kg lżejszy niż produkt poprzedniej generacji, co zapewnia większą stabilność, a więc i większe bezpieczeństwo.

Więcej informacji na temat firmy i produktów Bobcat można znaleźć na stronie www.bobcat.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.