Nowy robot koszący Husqvarna Automower NERA

Nowy robot koszący Husqvarna Automower NERA

Na początku 2023 roku, Husqvarna wprowadzi na rynek nową serię inteligentnych robotów koszących Automower NERA. Ta nowa generacja wykorzystuje innowacyjną technologię pozycjonowania satelitarnego EPOS i umożliwia koszenie trawnika w oparciu o tzw. wirtualne granice, wyznaczane za pomocą smartfona oraz aplikacji. Zwiększa to elastyczność pracy, pozwala na koszenie poszczególnych fragmentów trawnika na różnych wysokościach, w różnych przedziałach czasowych. Instalacja maszyny jest jeszcze prostsza i szybsza. Trzy nowe modele Automower NERA radzą sobie ze skomplikowanymi terenami i stromymi zboczami o nachyleniu 50%. Obsługują powierzchnie od 2200 do 5000 m2 i z łatwością omijają napotkane przeszkody, dzięki kamerom rozpoznającym (Automower 430X NERA, Automower 450X NERA).

Ponad 25 lat temu firma Husqvarna – pionier i lider w dziedzinie automatycznego koszenia ­– wprowadziła na rynek pierwszego robota koszącego, który dał początek nowej kategorii maszyn i zrewolucjonizował sposób pielęgnacji trawników na całym świecie. Produkty te są nieustannie rozwijane i doskonalone, mając na uwadze zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów. Najnowsza linia robotów Automower NERA rozpocznie kolejny rozdział w innowacyjnej pielęgnacji ogrodów. Roboty Automower NERA mogą pracować w sposób tradycyjny lub bez przewodów doprowadzających i ograniczających, które zastępuje system nawigacji satelitarnej Husqvarna EPOS. Husqvarna Automower NERA radzi sobie na skomplikowanym terenie i na zboczach o nachyleniu do 50%. Niezbędna jest stacja referencyjna EPOS umieszczona w stałym miejscu, która odbiera sygnały z satelity nawigacyjnej i przesyła do robota Automower NERA dane, co pozwala uzyskać jego precyzyjną pozycję. Globalny system nawigacji satelitarnej dostarcza sygnały satelitarne do kosiarki oraz do stacji referencyjnej, dzięki czemu zyskujemy dokładność do 2-3 cm przy tworzeniu wirtualnych granic pracy robota.

Cieszy nas, że unikatowa technologia EPOS będzie dostępna także dla właścicieli przydomowych ogrodów. System nawigacji satelitarnej od dwóch lat z powodzeniem działa w robotach do użytku profesjonalnego Automower 550 EPOS i od ponad roku w największej maszynie w naszym portfolio – robocie CEORA. Przez ten czas doskonaliliśmy technologię EPOS z najbardziej wymagającymi użytkownikami. Teraz wprowadzamy ją do prywatnych ogrodów. Linia Automower NERA to najnowsza generacja inteligentnej pielęgnacji trawników – ciche, precyzyjne, innowacyjne i niewymagające wysiłku

użytkownika koszenie. Klient będzie mógł zdecydować, czy dokona tradycyjnej instalacji Automower NERA czy dokonując zakupu akcesoriów EPOS uczyni z robota maszynę bezprzewodową. Posiadanie doskonale skoszonego i dobrze wyglądającego trawnika nigdy nie było tak proste – mówi Marcin Andrzejczyk, Marketing & Communication Manager w Husqvarna Poland.

W 2023 r. dostępne będą trzy modele robotów Automower NERA:

  • Husqvarna Automower 430X NERA i Automower 450X NERA mogą kosić trawniki
    o powierzchni odpowiednio do 3200 i 5000 m2;
  • Automower 320 NERA to maszyna optymalna dla powierzchni maksymalnie 2200 m2.

Roboty Automower NERA serii 400 są wyposażone w funkcję zdalnego wykrywania obiektów, opartą na technologii radarowej, dzięki której maszyny omijają napotkane przeszkody, takie jak np. zabawki czy narzędzia ogrodowe. Zmniejsza to ryzyko uszkodzeń wskutek kolizji. Dodatkowo, co z pewnością ucieszy użytkowników, wszystkie modele można myć za pomocą węża ogrodowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published.