Nowe kosiarki bijakowe do koparek Bobcat

Nowe kosiarki bijakowe do koparek Bobcat

W ofercie firmy Bobcat dostępne są nowe kosiarki bijakowe przeznaczone do pracy z minikoparkami. W ten sposób maszyny kojarzone głównie z robotami ziemnymi, mogą być wykorzystywane do różnorodnych prac porządkowych.

Kosiarki bijakowe to idealne narzędzia do cięcia i rozdrabniania roślin, gałęzi, gęstej trawy, krzewów czy małych drzew. Dzięki temu znajdują zastosowanie w pracach związanych z kształtowaniem krajobrazu, pielęgnacją parków i terenów zielonych, utrzymaniem miejsc użyteczności publicznej i terenów rekreacyjnych, a także przygotowywaniem nowych terenów pod zabudowę. Montowane na ramieniu minikoparki umożliwiają prowadzenie robót na obszarach trudnodostępnych, np. wzdłuż brzegów rzek czy jezior. Wynika to zarówno z odpowiednio dużego zasięgu takiej maszyny, jak i zastosowania podwozia gąsienicowego, które gwarantuje stabilność zestawu nawet na podłożach o mniejszej nośności.

Dostępne są dwa nowe modele kosiarek bijakowych Bobcat, tj. 30FM i 40FM, o szerokości roboczej wynoszącej odpowiednio 762 i 1.016 mm. Pierwszy z nich jest przeznaczony do współpracy z koparkami kompaktowymi Bobcat E32 i E35, natomiast drugi – z maszynami Bobcat E45, E50 i E55. Obie kosiarki są w stanie rozdrabniać drzewa oraz gałęzie o średnicy do 10 cm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.