Nowa stacja Grupy Wróbel na Pomorzu

Nowa stacja Grupy Wróbel na Pomorzu

Klienci z regionu Trójmiasta do niedawna dysponowali tylko należącym do Grupy Wróbel niewielkim serwisem samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, działającym w Straszynie koło Gdańska. Jednak potrzeby i oczekiwania lokalnego rynku znacznie przerastały potencjał tej placówki. Dlatego pod koniec 2021 r. Grupa Wróbel rozpoczęła budowę całkowicie nowego obiektu, zgodnie ze strategią rozwoju autoryzowanej sieci Daimler Truck Polska. Jest on zlokalizowany poza granicami miasta, tuż przy węźle autostradowym Rusocin.

W grudniu 2022 roku stacja w Będzieszynie, z autoryzacją sprzedaży i serwisu pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz i FUSO oraz serwisu pojazdów marki Unimog, oficjalnie rozpoczęła działalność. Na liczącej 4,5 ha działce znalazła się przestrzeń dla jednego z najnowocześniejszych obiektów sieci dealersko-serwisowej ciężarówek z gwiazdą w Polsce, który łącznie dysponuje powierzchnią 3800 m2. Dookoła budynku rozciąga się duży, wygodny parking, dzięki czemu nawet największe zestawy mogą swobodnie manewrować. Sama hala serwisowa liczy 1700 m2 i wyposażona jest w 10 stanowisk naprawczych oraz najnowocześniejsze narzędzia. Obiekt posiada również dział blacharsko-lakierniczy oraz myjnię portalową. Dla kierowców oczekujących dłużej na naprawę przewidziano tu trzy miejsca noclegowe. W części biurowej klienci mają z kolei zapewnione dwie wygodne poczekalnie, a także osobny, wyposażony w duży ekran multimedialny pokój konsultacyjny, gdzie można spokojnie porozmawiać z doradcą.

Zespół w Będzieszynie składa się z pracowników wyspecjalizowanych w obsłudze wyłącznie pojazdów ciężarowych. – Na pomorskim rynku jesteśmy obecni od kilku lat, jednak dopiero teraz, dzięki tej nowoczesnej placówce, będziemy mogli w pełni odpowiedzieć na jego wyzwania, oferując najwyższą jakość obsługi w najlepszych możliwych warunkach – mówi Agnieszka Lewandowska, dyrektorka oddziału w Będzieszynie.

Region jest mocno zróżnicowany, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na samochody ciężarowe. – Nie mamy tu raczej firm flotowych, sprzedajemy głównie pojazdy przeznaczone do konkretnych zadań: transportowych, komunalnych, budowlanych – mówi Bartosz Skrzypczyński, szef sprzedaży. – Zwykle są to zamówienia z bogatszą niż na południu Polski specyfikacją pod względem wizualnym oraz wyposażenia w systemy. Kluczowe jednak dla klientów z Pomorza jest zaufanie, które nagradzają ogromną lojalnością.

Szerokiego zakresu kompetencji wymaga również obsługa serwisowa. – Ze względu na bliskość portu, mamy tu do czynienia z wieloma klientami zagranicznymi, a oprócz ciągników zajmujemy się często także pojazdami specjalistycznymi, takimi jak żurawie czy maszyny rolnicze, samochody komunalne, cysterny – mówi Artur Koprowicz, szef serwisu.

Nowa stacja dealersko-serwisowa Grupy Wróbel w Będzieszynie jest otwarta sześć dni w tygodniu. To zarazem jedyne z siedmiu działających w Polsce przedstawicielstwo firmy na północy kraju, a w rejonie Trójmiasta jedyny autoryzowany obiekt sieci Daimler Truck Polska.

Leave a Reply

Your email address will not be published.