Nowa pilarka akumulatorowa STIHL

Nowa pilarka akumulatorowa STIHL

W ofercie STIHL jest dostępna nowa pilarka akumulatorowa MSA 220 TC-O z górnym uchwytem. To wydajna i profesjonalna maszyna przeznaczona do pielęgnacji drzew, usuwania kawałków pni, korygowania korony drzew i usuwania martwego drewna.

Pilarka STIHL MSA 220 TC-O zapewnia wyjątkowo komfortową obsługę dzięki elektronicznemu systemowi sterowania z przyciskiem odblokowującym, który ułatwia uruchamianie. Uwagę zwraca też panel obsługowy z diodami LED, informującymi o stanie pracy pilarki, włączonym hamulcu łańcucha oraz zbyt niskim poziomie oleju do jego smarowania. Zastosowany łańcuch PS3 3/8” gwarantuje bardzo dużą wydajność cięcia. Z kolei łatwy do czyszczenia filtr powietrza skutecznie przyczynia się do optymalnego chłodzenia silnika i tym samym wydłuża jego trwałość. Maszyna została ponadto wyposażona w wygodny, boczny napinacz łańcucha, praktyczny korek zbiornika oleju oraz nakrętkę pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przez zgubieniem. Rekomendowana cena detaliczna nowej pilarki wynosi 3399 zł. Ta kwota nie obejmuje akumulatora i ładowarki.

Pilarka MSA 220 TC-O może pracować np. z akumulatorem AP 300 S o pojemności 281 Wh, który kosztuje 1399 zł. Dla bardziej wymagających użytkowników jest proponowana bateria AP 500 S, umożliwiająca zmagazynowanie 337 Wh energii. Dzięki technologii Power Laminate zapewnia dwukrotnie większą trwałość (do 2500 cykli ładowania) w porównaniu do AP 300 S. Jej cena to 1999 zł. Oba akumulatory to konstrukcje litowo-jonowe 36 V. Pierwszy z nich waży 1,8 kg, drugi jest 200 g cięższy.

Jeśli chodzi o ładowarki, najtańsza AL 101 kosztuje 269 zł. Chcąc skrócić czas uzupełniania energii można zakupić model AL 300 w cenie 489 zł. W ofercie jest również multi-ładowarka AL 301-4 do sekwencyjnego ładowania maksymalnie czterech akumulatorów za 1659 zł. Zależnie od potrzeb istnieje możliwość zamontowania jej na ścianie lub na stałe w pojeździe.

Wśród dostępnych akcesoriów do nowej pilarki jest urządzenie STIHL Smart Connector, które stanowi element opartego na chmurze danych systemu STIHL connected. Umożliwia ono rejestrację różnych informacji dotyczących pracy maszyny. Potem są one przesyłane przez bluetooth do smartfona lub tabletu, o ile urządzenia te znajdują się w odpowiednim zasięgu. STIHL connected za pośrednictwem specjalnej aplikacji (STIHL connected) wspiera użytkowników prywatnych poprzez udzielanie wskazówek dotyczących konserwacji maszyny oraz upraszczanie komunikacji z autoryzowanym dealerem producenta. Pomyślano też o klientach profesjonalnych, dla których został opracowany STIHL connected Portal. Dostarcza on szczegółowe informacje na temat pracy urządzeń oraz lokalizacji, w których były użytkowane. Mając taką wiedzę można w łatwy sposób zarządzać flotą maszyn, koordynować pracę użytkowników i sprawować kontrolę nad wykonaniem powierzonych im zadań.

Leave a Reply

Your email address will not be published.