Nowa generacja Renault Trucks Master Red EDITION

Nowa generacja Renault Trucks Master Red EDITION

Renault Trucks ogłosiło, że w 2024 r. wprowadzi na rynek nową generację pojazdów dostawczych – Renault Trucks Master Red EDITION. Ta spójna, „szyta na miarę” oferta obejmuje wiele wersji pojazdów i zabudów, podkreślając zaangażowanie Renault Trucks w dostarczaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb profesjonalistów.

Renault Trucks przedstawia najnowszą odsłonę pojazdu dostawczego Renault Trucks Master Red EDITION: wszechstronnego i dostosowanego do pracy w mieście. W wersji elektrycznej wyróżnia go cicha praca oraz zerowa emisja CO2, co zapewnia mu nieograniczony dostęp do wszystkich stref miejskich, z pełną dbałością o jakość życia lokalnych mieszkańców.

Zupełnie nowy pojazd: bardziej aerodynamiczna konstrukcja i większa wydajność

Nowa aerodynamiczna konstrukcja Renault Trucks E-Tech Master Red EDITION znacznie zmniejsza zużycie energii: nawet o 21% w porównaniu z poprzednią generacją. Wersje elektryczne z akumulatorami o pojemności 40 kWh lub 87 kWh pozwalają osiągnąć zasięg do 410 km wg cyklu WLTP. Pojazdy w wersjach spalinowych są bardziej wydajne dzięki nowej rodzinie silnikowej, oferującej znacznie zmniejszoną emisję CO2 i moc od 150 do 170 KM oraz nowej automatycznej, dziewięciobiegowej skrzyni oferując jeszcze lepsze osiągi i radość z jazdy.

Spersonalizowana oferta, dostosowana do różnego typu działalności

Renault Trucks Master Red EDITION wyróżnia wyjątkowa adaptowalność i liczne możliwości personalizacji. W ofercie fabrycznej pojazd jest dostępny jako wywrotka, kontener lub furgon do wielu zastosowań. Renault Trucks oferuje również szeroki zakres dodatkowego wyposażenia, aby móc sprostać wymaganiom każdej branży.

Renault Trucks Master Red EDITION dostępny jest w pięciu wersjach: podwozie z kabiną (L2, L3), platforma (L2, L3), furgon (L2H2, L3H2), furgon w wersji brygadowej z dodatkowymi miejscami siedzącymi (L2H2, L3H2) do przewozu osób. Pojazd jest fabrycznie przystosowany (mechanicznie i elektrycznie) do łatwiejszego montażu zabudów i osprzętu.

Dodatkowo, Renault Trucks wprowadza cztery opcjonalne pakiety, aby „uszyć pojazd na miarę”:

 • Pakiet „Dostawa”: dla ułatwienia operacji związanych z dostawami,
 • Pakiet „Asystent parkowania”: ułatwiający manewrowanie w centrach miast,
 • Pakiet „Ładowność”: mający na celu zoptymalizowanie przestrzeni ładunkowej,
 • Pakiet „Wspomaganie kierowcy”: zmierzający do maksymalizacji bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i innych użytkowników dróg.

Zaawansowane funkcje komfortu i bezpieczeństwa

Renault Trucks Master Red EDITION i Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION w standardzie wyposażenie są w wyjątkowe rozwiązania zwiększające komfort jazdy, takie jak: deska rozdzielcza zwrócona do kierowcy, dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, ładowarka indukcyjna i bezprzewodową kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto, dostęp do usług Google, automatyczna klimatyzacja i duża przestrzeń schowków. Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION jest również wyposażony w standardzie w cyfrowy zestaw wskaźników.

Ponadto zaawansowane nowe systemy wspomagania kierowcy (ADAS) zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Najnowszy model Renault Trucks Master Red EDITION jest wyposażony w adaptacyjny tempomat i ogranicznik prędkości, czujniki parkowania (tylne, przednie i boczne) z kamerą cofania, asystenta pasa ruchu, system ostrzegania o martwym polu i system rozpoznawania znaków drogowych.

Dzięki zmniejszonemu promieniowi skrętu Renault Trucks Master Red EDITION oferuje optymalną zwrotność, ułatwiając manewrowanie w ciasnych przestrzeniach centrów miast.

Renault Trucks Master Red EDITION wyróżniają charakterystyczne dla marki elementy stylizacyjne. Po pierwsze, osłona chłodnicy została ozdobiona czerwonym paskiem. Na błotnikach znajdują się oznaczenia Red EDITION, a z tyłu pojazdu umieszczono charakterystyczną dla ciężarówek Renault Trucks tabliczkę. Charakterystyczne czerwone pasy bezpieczeństwa oraz nowe obicia foteli i dywaniki podłogowe nadają wyjątkowego wyglądu.

Pełny zakres usług zapewnia optymalną wydajność

Renault Trucks Master Red EDITION w wersji spalinowej jak i elektrycznej to kompleksowe rozwiązania, otwierajcie drogę nowym dedykowanym usługom. Spersonalizowany i elastyczny plan obsługi pozwala na efektywne zaplanowanie przeglądów oraz koordynację czynności obsługowych. To gwarantuje optymalną dostępność pojazdu. Dodatkowo kierowca może kontrolować stan pojazdu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION wspiera kompleksowa gama usług zaprojektowanych specjalnie dla pojazdów elektrycznych, takich jak: kontrola, instalacja i obsługa urządzeń do ładowania, programowanie i monitorowanie ładowania pojazdów itp.

Dodatkowo w celu zapewnienia pełnej kontroli kosztów, Renault Trucks Financial Services proponuje liczne pakiety finansowania i ubezpieczenia.

Doświadczenie Renault Trucks w zakresie pojazdów ciężarowych wykorzystane przy pojazdach dostawczych

Renault Trucks bazuje na swoim doświadczeniu i bogatej sieci serwisowej (1400 lokalizacji w Europie) wspierając klientów pojazdów dostawczych. Przeglądy i naprawy pojazdów spalinowych i elektrycznych są przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowanych i specjalnie przeszkolonych techników. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, serwisy oferują szybkie terminy wizyt i dłuższe godziny otwarcia placówek.

Dane techniczne Renault Trucks E-Tech Master RED Edition

 • Masa całkowita pojazdu: do 4 t
 • Ładowność: do 1600 kg (podwozie z kabiną 3,5 t bez zabudowy)
 • Pojemność paletowa: do 5 europalet
 • Silnik elektryczny: moc maksymalna 105 kW / maksymalny moment obrotowy 300 Nm
 • Akumulatory: do 87 kWh
 • Zasięg: do 400 km przy maksymalnej prędkości 90 km/h
 • Czas ładowania: od 15 do 80% w 40 minut (130 kWh)
 • Maksymalna masa przyczepy: 2,5 t

Leave a Reply

Your email address will not be published.