Nowa gama osprzętu firmy Bobcat do zamiatania

Nowa gama osprzętu firmy Bobcat do zamiatania

Bobcat wprowadza nową linię pięciu zamiatarek, która uzupełnia najwszechstronniejszą na rynku ofertę osprzętu tej firmy do utrzymania dróg. Nowe zamiatarki zapewniają wysoką uniwersalność i można je stosować z wieloma nośnikami narzędzi Bobcat, takimi jak ładowarki o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki gąsienicowe, kompaktowe ładowarki kołowe, małe ładowarki przegubowe oraz ładowarki teleskopowe.

Zamiatarki należące do oferty osprzętu Bobcat do utrzymywania dróg i chodników uzupełniają szeroką gamę produktów dla tego sektora, obejmującą frezarki, piły tarczowe, rozściełacze gleby i asfaltu, równiarki, koparki do rowów oraz szczotki kątowe. Wraz z rozwijającą się linią nośników narzędzi Bobcat zapewniają one wydajne rozwiązania do naprawy nawierzchni asfaltowych, betonowych, konserwacji jezdni oraz chodników i wielu innych zastosowań. Zamiatarki Bobcat świetnie radzące sobie nie tylko w drogownictwie i branży komunalnej. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane w recyklingu, przy pracach rozbiórkowych i oczywiście w rolnictwie.

Utrzymanie dróg i chodników – ciągle rozwijający się rynek

Rynek związany z naprawami nawierzchni asfaltowych i betonowych ciągle rozwija się w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zgodnie z danymi Europejskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych w samej Europie sieć autostrad i dróg regionalnych oraz lokalnych ma łączną długość ok. 5,5 mln km, z czego ponad 90% jest pokrytych asfaltem i liczba ta co roku się zwiększa. – Wszystkie nawierzchnie asfaltowe muszą być regularnie utrzymywane i naprawiane, co wydłuża ich żywotność. W firmie Bobcat kontynuujemy inwestycje, aby rozszerzać naszą ofertę osprzętu do konserwacji dróg, gdyż widzimy tu rosnący popyt. Obecnie oferujemy najszerszą gamę kompaktowych rozwiązań do naprawy dróg na rynku, zapewniając duży wybór produktów – od frezarek, zamiatarek i pił tarczowych po niedawno dodaną linię lekkich ubijarek – mówi Daniele Paciotti, dyrektor linii produktów ds. osprzętów w Bobcat.

Szeroka oferta zamiatarek Bobcat

Zamiatarki Bobcat znajdą zastosowanie w każdym projekcie obejmującym utrzymanie nawierzchni. Pięć modeli zamiatarek w nowej ofercie Bobcat zapewnia szerokość zamiatania od 110 do 215 cm. Zbierane zanieczyszczenia są gromadzone w zbiornikach, których pojemność wynosi od 0,22 do 0,44 m3. Nowe zamiatarki mają mocniejsze, bardziej wytrzymałe szczotki. Poza tym, w odpowiedzi na opinie klientów, opracowano opcjonalnym zbiornik na wodę montowany na samym osprzęcie, z przemyślnym przednim układem spryskiwaczy skutecznie zapobiegającym pyleniu.

Zamiatarki Bobcat mogą zamiatać, zbierać pył oraz inne zanieczyszczenia zarówno w przód jak i do tyłu. Znakomicie nadają się do sprzątania parkingów, chodników, zatok i magazynów, jak również obiektów przemysłowych, zakładów recyklingu, placów budowy i rozbiórki czy budynków gospodarskich.

Nowy osprzęt Bobcat jest trwały i łatwy w użytkowaniu. Wykorzystuje sprawdzony system prostego montażu Bobcat, który umożliwia operatorowi wymianę osprzętu w mniej niż minutę. Kluczowym rozwiązaniem jest tutaj urządzenie sterujące osprzętem ACD ze złączem 7-stykowym, które rozpoznaje podłączony osprzęt i pozwala operatorowi w pełni korzystać ze wszystkich jego funkcji bez konieczności wychodzenia z kabiny. 

Dzięki niedawnemu wejściu firmy Bobcat na rynek przegubowych ładowarek kołowych obecnie ma ona największą ofertę ładowarek ze wszystkich producentów na świecie, zapewniając znakomity wybór nośników do narzędzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.