Goodyear DrivePoint – nowe narzędzie dla flot do monitorowania ciśnienia w oponach

Goodyear DrivePoint – nowe narzędzie dla flot do monitorowania ciśnienia w oponach

Kontrola ciśnienia w oponach jest niezbędna, aby zapewnić pojazdom ciężarowym i naczepom większą mobilność, oszczędność paliwa, a także zoptymalizować przebieg i wydłużyć żywotność opon. Z tego względu Goodyear wprowadza DrivePoint, bardzo łatwy w obsłudze system monitorowania ciśnienia w oponach. Oznacza to, że firma może zaoferować trzy alternatywne rozwiązania odpowiadające konkretnym potrzebom flot, które chcą wydłużyć czas sprawności i aktywnie planować konserwację opon. 

DrivePoint dołącza do istniejących już rozwiązań TPMS i czytnika najazdowego Drive-Over-Reader w zakresie inteligentnego monitorowania opon, dostępnych w ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility obejmującej także opony premium i ogólnoeuropejską sieć serwisową. Alberto Villarreal, dyrektor zarządzający ds. rozwiązań flotowych Goodyear, mówi: – Dzięki systemowi DrivePoint sprawdzanie ciśnienia w oponach trwa zaledwie kilka sekund. Regularne kontrole pomagają wydłużyć czas sprawności, jednocześnie maksymalizując efektywność paliwową i zmniejszając emisję dwutlenku węgla przez flotę. Obok innych naszych zaawansowanych i predykcyjnych systemów jest to łatwe do zainstalowania rozwiązanie, które spełni potrzeby wielu menadżerów chcących maksymalnie wydłużyć czas sprawności swoich flot, jednocześnie obniżając koszty operacyjne.

System Goodyear DrivePoint składa się z czujników ciśnienia umieszczonych na zaworach opon i odbiorników zasilanych bateriami, które odczytują stan ciśnienia we wszystkich oponach natychmiast po przejechaniu przez nie pojazdu. Zebrane dane są przesyłane do chmury Goodyear, co zapewnia łatwy dostęp i raportowanie za pośrednictwem mobilnych i internetowych aplikacji Goodyear Fleet Manager, dostępnych dla systemów IOS i Android. Jeśli ciśnienie jest niższe od zalecanego, menedżer floty otrzymuje natychmiastowe powiadomienie, co pozwala uniknąć potencjalnej awarii opony, która mogłaby spowodować zatrzymanie pojazdu i dodatkowe koszty. To nowe rozwiązanie nie wymaga demontażu opony, ponieważ czujniki można szybko zainstalować na zaworach, co zmniejsza złożoność procesu i związane z nim przestoje. Narzędzie to zostało opracowane specjalnie dla firm transportowych i logistycznych, które poszukują łatwego w użyciu, a jednocześnie bardzo wydajnego rozwiązania do monitorowania ciśnienia w oponach.

DrivePoint stanowi efektywną kosztowo alternatywę dla naszych klientów. My zajmujemy się kompletną instalacją, a system wymaga minimalnej obsługi. Dzięki temu rozwiązaniu menadżerowie flot są na bieżąco informowani o poziomie ciśnienia w oponach każdego pojazdu, co umożliwia bardziej efektywne planowanie konserwacji. Częste kontrole opon w pojazdach pomagają zmniejszyć ryzyko opóźnienia dostaw z powodu przestoju pojazdu. Zapewniają jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i zrównoważony rozwój. Koncentrujemy się na dostarczaniu rozwiązań, które przynoszą korzyści operatorom flot i jednocześnie stanowią wartość dodaną dla ich klientów – dodaje Villarreal.

Leave a Reply

Your email address will not be published.