Elektryczne pojazdy ciężarowe Volvo o większym zasięgu

Elektryczne pojazdy ciężarowe Volvo o większym zasięgu

Volvo Trucks wprowadza obecnie nowe, mocniejsze akumulatory do swoich elektrycznych samochodów ciężarowych o średniej ładowności. Zapewniają one większy zasięg – do 450 km i umożliwiają elektryfikację jeszcze większej liczby zadań związanych z transportem miejskim.

Dzięki mocniejszym akumulatorom w gamie samochodów ciężarowych Volvo o średniej ładowności, tj. Volvo FL i Volvo FE Electric, możliwe jest teraz przyspieszenie przejścia na cichszy i czystszy transport miejski. Nowe akumulatory oferują o 42% większą pojemność energetyczną, dzięki czemu mogą zapewnić całkowity zasięg do 450 km na jednym ładowaniu. Oznacza to, że ciężarówki mogą obsługiwać większość rodzajów tras i zadań w obszarach miejskich, a także zasilić energochłonne zabudowy, jak np. do wywozu odpadów albo budowlane. Dodatkowa energia może być również wykorzystana do zadań związanych z jazdą po mieście podczas długich zmian bez konieczności ładowania. Dzięki ulepszonym akumulatorom Volvo FL Electric ma teraz zasięg do 450 km, a Volvo FE Electric do 275 km.

Dzięki zasięgowi do 450 km nasze elektryczne ciężarówki są gotowe do zastąpienia całej floty miejskich samochodów ciężarowych z silnikiem diesla naszych klientów. Volvo FL i FE Electric wytwarzają minimalną emisję i hałas, co jest korzystne dla klimatu, kierowcy i wszystkich osób mieszkających i poruszających się w mieście – mówi Jessica Sandström, SVP Product Management w Volvo Trucks. Większa pojemność oznacza, że do uzyskania tej samej dostępnej obecnie mocy, potrzeba mniejszej liczby akumulatorów. Jeśli zadania klientów wymagają krótszych zasięgów, mogą oni zwiększyć swoją ładowność, stosując mniej akumulatorów – przy wzroście ładowności o 500 kg na każdy akumulator, który nie jest przewożony. – Dla niektórych klientów ważniejsze jest uzyskanie dodatkowej ładowności niż maksymalizacja zasięgu. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami przy wyborze najlepszego rozwiązania – mówi Jessica Sandström. Zastępując na typowej trasie samochód ciężarowy Volvo FL lub Volvo FE z silnikiem diesla wersją elektryczną, wykorzystującą ekologiczną energię elektryczną, można zaoszczędzić około 30 ton CO2 rocznie.*

Odświeżone Volvo FL i FE Electric można już zamawiać, a dostawy są planowane na jesień 2023 r.

*Oszczędność CO2 opiera się na obliczeniach wykonanych przy użyciu kalkulatora Volvo Environmental Footprint Calculator (porównanie użytkowania w mieście, z rocznym przebiegiem 50 000 km i przy założeniu, że zastosowany olej napędowy wykorzystuje 7% biodiesla, a spalanie wynosi średnio 21 l/100 km. Całkowita masa Volvo FE Electric to 27 ton i Volvo FL Electric 16,7 ton).

Leave a Reply

Your email address will not be published.