Doppstadt INVENTHOR 6.2 z nowym zasypem

Doppstadt INVENTHOR 6.2 z nowym zasypem

W 2018 r. firma Doppstadt wprowadziła na rynek rozdrabniacze wolnoobrotowe serii INVENTHOR. Modele INVENTHOR 6 i 9 szybko przekonały klientów na całym świecie wysoką wydajnością i elastycznością, a także doskonałym układem napędowym. W INVENTHOR 6.2 dodano kolejne przemyślane rozwiązanie: zoptymalizowany składany kosz zasypowy, który ułatwia ładowanie za pomocą ładowarki kołowej lub koparki. INVENTHOR 6.2 zostanie po raz pierwszy pokazany na wewnętrznej wystawie w siedzibie firmy w Calbe, w dniach 13-17 czerwca. Wprowadzenie na rynek jest planowane na listopad br.

Seria INVENTHOR z modelami 6 i 9 była punktem zwrotnym dla Doppstadt, zastępując niezwykle popularny model DW 3060. „Z ponad 1,7 tys. sprzedanymi egzemplarzami w niespełna 18 lat, DW 3060 był absolutnym sukcesem naszej firmy. Ale dzięki INVENTHOR 6 wprowadziliśmy na rynek godnego następcę. Jest on znacznie lepszy od DW 3060 w wielu funkcjach.” – wspomina Dominik Niehaus, Product Manager w firmie Doppstadt. Dotyczy to przede wszystkim nowo opracowanego napędu VarioDirect, który umożliwia elastyczne dostosowanie do różnorodnych zadań związanych z rozdrabnianiem. W przeciwieństwie do DW 3060, INVENTHOR 6 może być uruchomiony pod pełnym obciążeniem, nawet gdy komora rozdrabniania jest pełna. Niezależny rewers wału chroni przed zanieczyszczeniami, a duży prześwit między wałem i dolnym przenośnikiem zapobiega zapychaniu maszyny. Zmiana opłaciła się również użytkownikom: dzięki opatentowanemu systemowi Dopp-Lock i wyjmowanej listwie grzebieniowej wał i przeciwnoże można wymienić w mniej niż dwie godziny. Ponadto wszystkie ważne komponenty są łatwo dostępne.

Wraz z INVENTHOR 6.2 firma Doppstadt podnosi tę serię na nowy poziom. Największą zmianą jest zoptymalizowany kosz zasypowy, jak podkreśla Niehaus: „Zmodyfikowaliśmy zasyp tak, że INVENTHOR można teraz jeszcze łatwiej napełniać ładowarką kołową lub koparką. Jednocześnie poszerzyliśmy obszar napełniania z 2,2 do 3,3 m, zwiększając pojemność kosza z 5 do 8 m3. Umożliwia to wydajny, a przede wszystkim łatwy załadunek maszyny.” INVENTHOR 6.2 sprawdził się już w testach z różnymi strumieniami materiałów, jak odpady drewniane, zielone, a także handlowe i domowe. „Aby optymalnie określić przydatność praktyczną, przeprowadzono testy u kilku klientów. Wyniki przekonały zarówno nas, jak i klientów” – podkreśla Niehaus. INVENTHOR 6.2 jest przeznaczony przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się gospodarką odpadami oraz do kompostowni i operatorów biogazowni czy składowisk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.