DEVELON wkracza na europejski rynek spycharek z nowym modelem DD130

DEVELON wkracza na europejski rynek spycharek z nowym modelem DD130

Firma DEVELON, dawniej Doosan Construction Equipment, wraz z wprowadzeniem nowego modelu DD130 wkroczyła na europejski rynek spycharek gąsienicowych. Prezentowana maszyna DD130 oferuje szeroki zakres ciekawych i praktycznych funkcji, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie do równania terenu podczas realizacji projektów budownictwa mieszkaniowego, lekkiego budownictwa komercyjnego oraz pracy na składowiskach odpadów.

Dobra widoczność

Jedną z największych różnic pomiędzy modelem DD130, a spycharkami innych marek jest widoczność lemiesza. Przednia komora silnika ma węższą konstrukcję, która ułatwia operatorom obserwację narzędzia roboczego. Pozostałe cechy DD130 zapewniające optymalną widoczność to m.in.:

 • filtr wstępny schowany w komorze silnika, aby zapewnić maksymalną widoczność do przodu,
 • sterowany elektronicznie układ chłodzenia przeniesiony do tylnej części spycharki,
 • maksymalna powierzchnia szyby dzięki wąskim przednim słupkom kabiny,
 • w pełni przeszklone drzwi polepszające widoczność do przodu i na boki.

Komfort i bezpieczeństwo pracy podnoszą montowana standardowo kamera cofania. Rejestrowany przez nią obraz jest wyświetlany na 8-calowym monitorze Smart Touch. Podstawowa kompletacja fabryczna obejmuje również lampy robocze LED o wysokim natężeniu światła oraz cztery wysokiej jakości pióra wycieraczek.

Pełny komfort użytkowania

Spycharka DD130 posiada w pełni regulowany, podgrzewany fotel, który zapewnia wysoki poziom komfortu użytkownika. Operator ma pełną kontrolę nad maszyną dzięki dwóm płynnie działającym, precyzyjnym joystickom elektronicznym.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne

Zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w spycharce DD130 zapewniają większą precyzję, co pozwala operatorom realizować najbardziej wymagające projekty. Układ niwelacji 2D (Dozing Assist) ułatwia precyzyjne równanie terenu – nawet w przypadku początkujących operatorów. Operator wprowadza wymagane dane wejściowe, a maszyna steruje funkcjami lemiesza, tak aby szybciej i z większą dokładnością ukończyć zadanie. Nie jest wymagany system GPS ani stosowanie laserów.

Łatwe serwisowanie

Model DD130 jest standardowo wyposażony w hydraulicznie przechylaną kabinę, która zapewnia wygodny dostęp do podzespołów wewnętrznych. Spycharkę można uruchomić podczas przeprowadzania diagnostyki lub naprawy – nawet przy przechylonej kabinie.

Standardowo montowany liniowy filtr wstępny wydłuża okres eksploatacji i jest zintegrowany z filtrem powietrza. Niezwykle kompaktowy, mieszczący się w komorze silnika, samoczyszczący i bezobsługowy układ wlotowy może usuwać różne zanieczyszczenia, w tym błoto, śnieg, liście czy trociny.

Podwozie spycharki zostało zaprojektowane z myślą o wygodnej i ekonomicznej konserwacji. Obszary podwozia, które w naturalny sposób ulegają większemu zużyciu, są łatwo dostępne. Na przykład zdejmowany panel boczny zapewnia dostęp do obszaru, w którym można uzupełnić smar do układu napinania gąsienic.

System telematyczny to standardowa funkcja spycharki DD130, która ułatwia klientom zdalne monitorowanie i konserwację maszyny. Mogą oni kontrolować zdalnie stan, lokalizację i produktywność spycharki za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej i strony internetowej. Również dostawca może mieć wgląd w stan sprzętu i powiadomić klienta, gdy konieczne będzie przeprowadzenie serwisowania w celu zminimalizowania przestoju maszyny.

Podstawowe dane techniczne spycharki DD130

 • Moc silnika (brutto): 117 kW (156,9 KM)
 • Masa robocza: 15 300 kg
 • Szerokość standardowego lemiesza LGP: 3300 mm i 3000 w pozycji transportowej (objętość 3,5 m3), szerokość gąsienic 710 mm
 • Szerokość opcjonalnego lemiesza LGP: 3655 mm i 3350 mm w pozycji transportowej, szerokość gąsienic 760 mm
 • Szerokość opcjonalnego lemiesza XL: 3105 mm i 2870 mm w pozycji transportowej, szerokość gąsienic 560 mm
 • Siła uciągu: 216 kN
 • Prędkość jazdy, maks.: 9 km/h
 • Kabina spycharki ma certyfikat ROPS/FOPS

Leave a Reply

Your email address will not be published.