BIVITEC e+ – wyjątkowy przesiewacz w ofercie Agrex-Eco

BIVITEC e+ – wyjątkowy przesiewacz w ofercie Agrex-Eco

Austriacki specjalista w dziedzinie technologii przetwarzania surowców pierwotnych i wtórnych Binder+Co jest uznanym na całym świecie dostawcą przesiewaczy BIVITEC pracujących w technologii flip flow. Obecnie do jego oferty urządzeń przeznaczonych do pracy z trudnoprzesiewalnymi materiałami sypkimi dołączyła wyjątkowa nowość: BIVITEC e+. Celem rozszerzenia asortymentu jest zaoferowanie klientom ekonomicznego rozwiązania pod względem kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych. Aby to osiągnąć firma Binder+Co połączyła dwa „klasyki” sprzedaży ze swojej oferty przesiewaczy w jednej maszynie: niskie obciążenie dynamiczne wynikające z równoważenia masy przesiewacza rezonansowego oraz system flip flow BIVITEC. To połączenie rozwiązań skutkuje lekką konstrukcją i związanym z tym niższym zapotrzebowaniem na moc napędu. W efekcie BIVITEC e+ pozwala na zaoszczędzenie do 40% masy i maksymalnie 65% energii. Mniejsze obciążenie dynamiczne najnowszego przesiewacza Binder+Co umożliwia ograniczenie wymiarów konstrukcji wsporczej, co może znacznie obniżyć koszty inwestycji. Ma to również istotne znaczenie w przypadku modernizacji lub wymiany maszyn w istniejących zakładach.

BIVITEC e+ jest oferowany w wersji jedno‑ lub wielopokładowej. Ważną jego zaletą jest możliwość regulacji charakterystyki drgań. Parametry pracy każdego pokładu przesiewacza można indywidualnie regulować, co jest szczególnie korzystne, gdy na jednej maszynie ma się odbywać przesiewanie zarówno bezproblemowych, jak i trudnych do przesiewania materiałów. Zakres zastosowań BIVITEC e+ obejmuje m.in. piasek, żwir, tłuczeń, sól, rudy, a także różnorodne zadania związane z recyklingiem, takie jak klasyfikacja drewna, zużytego sprzętu elektrycznego, odpadów z tworzyw sztucznych, stłuczki szklanej i kompostu.

Wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy Binder+Co jest warszawska spółka Agrex-Eco. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.agrexeco.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.