Złote Medale targów POLECO 2020 przyznane

Złote Medale targów POLECO 2020 przyznane

Od zeszłego tygodnia Poznań znajduje się w czerwonej strefie, dlatego zaplanowane na 21-23 października Poleco 2020 nie mogło się odbyć. Złote Medale tych targów zostały jednak przyznane – konkursy i głosowania konsumentów zawsze mają miejsce przed imprezą.

W kategorii Złoty Medal Wybór Konsumentów zwyciężył „inteligentny” robot do recyklingu produkcji AMP Robotics Corp. zgłoszony przez warszawską firmę Agrex-Eco. Oddano na niego 65% wszystkich głosów.

Jeśli chodzi o Złoty Medal MTP przyznawany w ramach targów Poleco, jury konkursowe pod przewodnictwem prof. Marka Sozańskiego zdecydowało, że tym razem wyróżnione nim zostaną:

  1. Robot do recyklingu AMP Cortex zgłoszony przez firmę Agrex-Eco. Dzięki sztucznej inteligencji i zaawansowanemu systemowi wizyjnemu, potrafi sam uczyć się analizując miliony obrazów różnych sortowanych materiałów. Osiąga wydajność nawet 160 pobrań na minutę przy dokładności 99%. Ten szybki, zaawansowany system robotyki został zaprojektowany w celu sprostania rosnącym wymaganiom współczesnego recyklingu. To już 11. Złoty Medal zdobyty przez Agrex-Eco.
  2. Rozrywarka do worków RW13-22K firmy Protechnika – może być stosowana jako pierwszy element linii technologicznych. Służy do otwierania i opróżniania zawartości worków oraz przenoszenia jej na przenośnik taśmowy, niezależnie od wielkości odpadów.
  3. Unikatowy program Ministerstwa Klimatu – „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”, który ma na celu wsparcie krajowych przedsiębiorców w promocji polskich technologii środowiskowych, również za granicą. Jego głównym zadaniem jest pomoc polskim małym i średnim firmom w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, a także dostarczenie im wiedzy i narzędzi umożliwiających dynamiczny rozwój. Działania podejmowane w programie w sposób kompleksowy stymulują rozwój oraz wzmacniają pozycję innowacyjnych zielonych technologii w procesie budowania gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy).

Najbliższa edycja targów Poleco ma się odbyć w dniach 13-15 października 2021 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.