Tytuł „Sustainable Truck of the Year 2019” dla ciągnika siodłowego Iveco Stralis NP 460

Tytuł „Sustainable Truck of the Year 2019” dla ciągnika siodłowego Iveco Stralis NP 460

Stralis NP 460 potwierdza swoją pozycję europejskiego lidera w dziedzinie ekologii, otrzymując tytuł „Sustainable Truck of the Year 2019” w kategorii ciągników siodłowych. Nagroda sponsorowana przez czasopismo „Vado e Torno” została przyznana podczas Ecomondo 2018 – targów poświęconych ochronie środowiska, energii odnawialnej oraz zrównoważonemu rozwojowi.

Firma IVECO nie po raz pierwszy zdobywa nagrodę z tej prestiżowej serii. W 2017 r. otrzymała ją za nowego Daily Electric w kategorii samochodów dostawczych oraz za Eurocargo CNG w kategorii pojazdów dystrybucyjnych, a w 2018 r. – za Daily Blue Power, również w kategorii samochodów dostawczych. IVECO ma również na koncie nagrodę „Bus of the Year 2018” przyznaną za model Crossway LE NP w kategorii międzymiastowej oraz analogiczny tytuł za rok 2019 w kategorii miejskiej dla 18‑metrowego autobusu Crealis.

Nagroda jest kolejnym potwierdzeniem pozycji IVECO jako lidera transformacji energetycznej, rozpoczynającej erę postdieslowską – podobnie jak tegoroczna ekspozycja firmy na targach w Hanowerze, która była w 100% wolna od silników wysokoprężnych.

Więcej informacji na ten temat będzie zamieszczonych w Technice Komunalnej, nr 6/2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published.