Firma Bujak-Maszyny nagrodzona przez Doosan Bobcat

Firma Bujak-Maszyny nagrodzona przez Doosan Bobcat

Firma Doosan Bobcat ogłosiła trzech laureatów nagród za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie sprzedaży w regionie Europy Północno-Zachodniej i Wschodniej. W gronie wyróżnionych znalazł się dealer maszyn Bobcat z północy Polski, Bujak-Maszyny.

Bujak to rodzinna firma dealerska mająca siedzibę w pobliżu Gdańska. Jej historia zaczęła się w 2008 r. w Irlandii. W czasie kryzysu finansowego rodzina zdecydowała się wrócić do Polski, aby rozpocząć import używanych maszyn budowlanych z Irlandii. Wkrótce firma stała się uznanym dealerem maszyn. 10 lat później przyszedł czas na nowy etap – rozpoczęto dystrybucję nowych maszyn. W 2018 r. Bobcat wyznaczył firmę na swojego dealera na północny rejon Polski. Od tamtej pory przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija, czego potwierdzeniem jest przyznanie nagrody w dziedzinie sprzedaży przez firmę Bobcat.

Firma Bujak w ostatnich latach doskonale się spisywała. Takie cechy jak rodzinny charakter firmy, chęć sprawdzania nowych rozwiązań i ukierunkowanie na klienta sprawiły, że to jeden z najszybciej rozwijających się dealerów w Europie. Zeszłoroczny wzrost równy 65% jest po prostu wyjątkowy, firma naprawdę zasługuje na nagrodę Bobcat – mówi Adrian Winnicki, dyrektor ds. regionu w Polsce.

Bujak był pierwszym dealerem nie tylko w Polsce, ale i w Europie, który zdecydował się postawić na nowy produkt naszej firmy – kompaktową ładowarkę kołową L85. Dostrzegł jej potencjał rynkowy i szybko skorzystał z tej okazji. W podobny sposób firma koncentruje się na nowych modelach innych produktów firmy Bobcat, które dopiero wchodzą na rynek – takich jak nowe ładowarki teleskopowe Roto czy też oferta lekkich zagęszczarek.

Ponad rok temu dostrzegliśmy rynkowe szanse kompaktowych ładowarek kołowych w Polsce i zdecydowaliśmy się skupić na tym kierunku. Nasze przewidywania okazały się słuszne – sprzedaliśmy jedenaście maszyn tylko w pierwszym roku po wprowadzeniu nowego produktu – mówi Anna Antecka, która z mężem Kacprem jest współwłaścicielką firmy Bujak. – Chociaż zajmujemy się praktycznie całą ofertą produktów Bobcat, nasze zaangażowanie w nowe produkty przynosi doskonałe efekty. Chcemy uważnie śledzić rynek, rozpoznawać potrzeby naszych klientów i szybko działać, gdy dostrzeżemy nową okazję. To, że stanowimy część rodziny Bobcat, z bardzo szeroką gamą produktów i nowymi modelami każdego roku sprawia, że nasza strategia jest bardzo realistyczna – podsumowuje Kacper Antecki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.