Nowe maszyny na okrągły jubileusz

Nowe maszyny na okrągły jubileusz

W tym roku przypada jubileusz 175-lecia istnienia marki Case. Trudno wyobrazić sobie lepszą inaugurację jego obchodów niż wprowadzenie do oferty pod koniec stycznia nowych maszyn.

Wśród nich jest gama minikoparek serii C, obejmująca 6 modeli o masie eksploatacyjnej w zakresie 1,7–6 t. To pierwsze produkty z nowego typoszeregu, który w 2017 roku zostanie poszerzony o kolejne modele. W porównaniu do wcześniej oferowanych maszyn, zapewniają one m.in. jeszcze lepsze osiągi i wydajność, a także wyższy komfort pracy. Opracowując je, położono duży nacisk na trwałość i niezawodność, bez względu na warunki pracy, dlatego wiele zastosowanych komponentów pochodzi od światowej klasy dostawców japońskich. Innym ważnym aspektem było bezpieczeństwo. Nowe minikoparki otrzymały kabiny spełniające kryteria ROPS/FOPS oraz szereg rozwiązań, które zapobiegają wypadkom. Za przykład może posłużyć wyłącznik awaryjny, zawory bezpieczeństwa, eliminujące ryzyko nagłego opadnięcia osprzętu w przypadku uszkodzenia przewodu hydraulicznego czy rolki gąsienic z podwójnymi flanaszami, gwarantujące lepszą trakcję i stabilność. Istotne znaczenie ma też znakomita widoczność z wnętrza kabiny, w tym do tyłu, dzięki zastosowaniu kamery cofania. Maszyny nowej serii są wyposażane w praktyczny zestaw wskaźników i kontrolek ostrzegawczych, system antykradzieżowy ESL (Engine Start Limitation) oraz hydrauliczne szybkozłącze, ułatwiające zmianę narzędzi roboczych.
Istotne zmiany zaszły też w gamie koparko-ładowarek Case serii T. Zostały one wprowadzone przy okazji modernizacji, mających na celu spełnianie norm emisji spalin Tier 4F/Stage IV. Restrykcyjnym wymaganiom udało się sprostać tylko przy zastosowaniu układu SCR, tzn. bez filtra cząstek stałych i katalizatora utleniającego. Dzięki temu maszyna ma prostszą konstrukcję i jest tańsza w obsłudze. Jednocześnie zmieniono położenie tłumika, który obecnie znajduje się przy prawym, przednim słupku kabiny, poprawiając widoczność przed maszyną. Największą nowością jest jednak możliwość wyboru konstrukcji osprzętu koparkowego, rozszerzona o dwa największe modele, tj. 590ST i 695ST. Do tej pory (od 2016 roku) mogli z niej korzystać wyłącznie nabywcy maszyny 580ST. Obecnie w całym typoszeregu koparko-ładowarek Case jest dostępna konstrukcja z siłownikami umieszczonymi w jednej linii i częścią teleskopową wysuwaną z wnętrza ramienia lub dobrze znana wersja „Case DNA” z siłownikami zachodzącymi na siebie i zewnętrzną częścią wysuwaną (Extendahoe). W obu przypadkach maszyny te oferują wysokie parametry robocze, charakterystyczne dla całej gamy koparko-ładowarek marki Case.

Minikoparka Case CX57C (na zdjęciu) i model CX60C to największe maszyny z nowej serii, o masie eksploatacyjnej wynoszącej odpowiednio 5,7 i 6 t.

Rok jubileuszu to również dobry moment na zmiany w stylistyce logo i oznaczeń modeli. Obecnie mają one biały kolor i są odblaskowe, dzięki czemu dobrze je widać nawet z większej odległości. Z kolei dla uzyskania jeszcze lepszej spójności identyfikacyjnej, w oznaczeniach modeli zastosowano tę samą czcionkę, którą tworzy logo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.