Złote Medale POL-ECO SYSTEM 2019 przyznane!

Złote Medale POL-ECO SYSTEM 2019 przyznane!

Złoty Medal Międzynarodowych Tarów Poznańskich jest potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów. Odznaczone produkty są unikatowe w swojej klasie, wykonane ze znakomitej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. To nagroda wyznaczająca rynkowe trendy i jednocześnie najbardziej rozpoznawalne trofeum targowe w Polsce. Aż 95% uczestników konkursu wykorzystuje zdobyte wyróżnienia w swoich działaniach promocyjnych, a 55% z nich deklaruje wzrost sprzedaży nagrodzonych produktów. Od kilku dni znani są już laureaci tegorocznej edycji targów POL-ECO SYSTEM, które odbędą się w dniach 9-11 października br. Są to:

1. Aerodynamiczny System Montażowy TRITON

T. WERK GmbH – NIEMCY

     System Triton to:

  • Doskonała wentylacja zapewniająca nominalną sprawność modułów PV
  • Bardzo szybki montaż
  • System aerodynamiczny
  • System jest dopasowany do wszystkich rodzajów dachów płaskich
  • Zasada „Plug and Play”
  • Możliwość prowadzenia kabli
  • Instalacja bez wiercenia i ingerencji w strukturę dachu
  • Konstrukcja wstępnie zmontowana
  • Zoptymalizowana ochrona dachu
  • Podstawowy montaż odbywa się bez użycia narzędzi

2. Elektryczny przesiewacz bębnowy MAXX E z serii green efficiency®

Komptech GmbH – producent/AGREX-ECO Sp. z o.o. – zgłaszający

Przesiewacz bębnowy MAXX E z napędem elektrycznym został zaprojektowany dla średnich i dużych kompostowni. W wersji „E” zamiast silników hydraulicznych zastosowano silniki elektryczne. Zasilanie dostarczane jest bezpośrednio z sieci elektrycznej lub w razie potrzeby ze zintegrowanego generatora diesla. Napęd elektryczny oznacza oszczędności zużycia potrzebnej energii aż do 75%, co w rezultacie przynosi również niższe aż do 30% koszty części zamiennych i serwisu.

3. Kanałowa prasa belująca Pronar HPBK-67HA

PRONAR Sp. z o.o.

Kanałowa prasa belująca Pronar HPBK-67HA to demonstracja zaangażowania firmy Pronar w proces recyklingu i gospodarowania odpadami. Jest odpowiedzią na potrzeby gospodarki obiegu zamkniętego. Pozwala w krótkim czasie poradzić sobie z zalegającymi odpadami, które mogą być sprasowane w kompaktowe kostki, redukując objętość wsadowego materiału nawet o 90%. Tak przygotowany materiał jest łatwy do transportu i składowania w oczekiwaniu na dalsze przetworzenie. Prasa HPBK-67HA to kolejne ogniwo w gamie maszyn recyklingowych z logo Pronaru – tym razem tych w wersji stacjonarnej.

4. Pojemnik na odpady komunalne CONTENUR C1100 H / C1100TC H

CONTENUR POLSKA Sp. z o.o.

Nowy czterokołowy pojemnik CONTENUR o pojemności 1100 l przeznaczony jest do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zgodnie z aktualnymi przepisami. Zależnie od potrzeb może być wyprodukowany w wariancie z płaską lub półokrągłą pokrywą. Pojemnik może być wyposażony opcjonalnie w odpowiednie dla danego rodzaju odpadów otwory wrzutowe, pedały do otwierania lub zamki. Polska fabryka Contenur oferuje szereg dodatkowych usług, w tym: montaż chipów RFID czy numerowanie pojemników.

5. Ramię wysięgnikowe KWT 651EP

SAMASZ Sp. z o.o.

Ramię wysięgnikowe KWT 651EP jest maszyną zawieszaną na tylnym TUZ ciągnika. Może pracować z wieloma głowicami roboczymi, takimi jak: głowice koszące, pilarki tarczowe, frezarki do pni, odmularki, równiarki do poboczy, przycinarki nożycowe etc. Główną cechą wyróżniającą maszynę jest wychylenie ramienia do przodu tak, że znajduje się w jednej linii z operatorem – zapewnia to lepszą widoczność i komfort pracy, zaś sterowanie elektro-proporcjonalne za pomocą joysticka sprawia, że maszyna jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

6. Separator folii Matthiessen FR2000

Matthiessen Lagertechnik GmbH – producent/AGREX-ECO Sp. z o.o. – zgłaszający

Separator folii Matthiessena stojący zaraz za rozrywarką worków usuwa większe kawałki folii oraz podarte worki z ponad 80% (> DIN A2) skutecznością. Innowacyjne chowane zęby rotora zapobiegają obwijaniu się folii i przestojom. Urządzenie zapewnia niskie koszty eksploatacji, m.in. ze względu na niewielką moc – tylko 11 kW. Separator folii Matthiessena to ekonomiczny sposób skutecznego usuwania zanieczyszczeń w procesach sortowania, zwiększający wydajność całej instalacji.

7. Separator Powietrzny

PROTECHNIKA Sp. z o.o. Sp. k.

Separator powietrzny firmy Protechnika to autorskie rozwiązanie inżynierów z Lubelszczyzny. Jest w pełni polską konstrukcją, która charakteryzuje się prostotą budowy, niezawodnością oraz wysoką wydajnością. Ważną zaletą nowej maszyny jest jej szybka kalibracja względem podawanego materiału, jak również wielkości nadawy. Separator powietrzny produkcji Protechnika cechuje także bardzo atrakcyjna cena.

8.  Separator powietrzny Ecohog EH1500-SM1

Ecohog Ltd. UK – producent/AGREX-ECO Sp. z o.o. – zgłaszający

Rezultatem końcowym działania separatora powietrznego EH1500-SM1 jest rozdział materiału wsadowego na frakcję ciężką i lekką zgodnie z określoną na wejściu gęstością odpadu. Ecohog osiąga aż do 99% skuteczności separacji w zależności od materiału. Ma niskie zużyciu energii i niski poziom hałasu. Pracuje praktycznie bez wytwarzania pyłu, ponieważ aż 90% powietrza jest zawracana do obiegu. Jest kompaktowy i zaprojektowany zarówno do samodzielnego działania, jak i w już istniejącej linii.

9. System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master

IPP Sp. z o.o.

System Indywidualnej Segregacji Odpadów to rewolucja dla polskiej gospodarki odpadami. To pierwsze w Europie rozwiązanie umożliwiające selektywne przypisywanie ilości i jakości odpadów dla każdego użytkownika systemu. Dzięki T-MASTER wiadomo, ile i jaki typ odpadu produkuje każde gospodarstwo domowe jeszcze zanim trafi on do sortowni. Tradycyjne pojemniki umieszczone w estetycznej obudowie wyposażonej w system ważący oraz czytnik kodów kreskowych umożliwia rejestrację ilości i typu odpadów, przekazanych przez poszczególne gospodarstwa domowe danego osiedla. Mieszkańcy wyposażeni w kody kreskowe, będące jednocześnie „kluczem” do otwarcia klapy pojemnika, skanują je przed wyrzuceniem worka. Szczelnie zamknięte pojemniki spełniają również ważną rolę w utrzymaniu higieny i porządku na osiedlu.

10. Zamiatarka Kärcher MC 250

Alfred Kärcher GMBH & CO. KG – producent /KARCHER Sp. z o.o. – zgłaszający

Jak wszystkie komunalne zamiatarki firmy Kärcher, nowa MC 250 łączy kompaktowe wymiary z wysoką jakością i wydajnym, przyjaznym dla środowiska napędem. Dzięki dużej prędkości jazdy, hydropneumatycznemu zawieszeniu i szybkiemu dostępowi do wszystkich elementów serwisowych, MC 250 jest zawsze gotowe do wydajnej, oszczędnej i komfortowej pracy.

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. Lista ułożona alfabetycznie wg nazw produktów.

W imieniu organizatorów targów POL-ECO SYSTEM zapraszamy do głosowania na najlepsze produkty w konkursie „Złoty Medal – wybór Konsumentów”. Głos można oddać tutaj: https://www.zlotymedal.com/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/321/

Leave a Reply

Your email address will not be published.