Rusza trzecia edycja konkursu PRODUKT W OBIEGU

Rusza trzecia edycja konkursu PRODUKT W OBIEGU

Twój produkt, projekt albo usługa wpisuje się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym? Są innowacyjne i ekologiczne? Jeśli tak to weź udział w prestiżowym konkursie Ministerstwa Środowiska PRODUKT W OBIEGU.

Konkurs PRODUKT W OBIEGU skierowany jest dla producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców. Ma na celu promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Do konkursu zgłaszać można projekty, które wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, tj. w ideę minimalizacji wpływu na środowisko wytworzonych produktów przez takie ich zaprojektowanie i wybór materiałów, który umożliwi ich powtórne wykorzystanie. Projektowane rozwiązanie dla danego produktu ma umożliwić jego ponowne włączenie do obiegu – po zakończeniu użytkowania w jego pierwotnej formie.

Produkty finalistów zostaną zaprezentowane w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w dniach 9-11 października 2019 r. Po raz pierwszy laureaci konkursu będą mogli wziąć czynny udział w wystawie i promować swoje produkty. Laureatom konkursu dyplomy wręczy minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas uroczystej gali w ramach targów POL-ECO SYSTEM 2019.

Konkurs jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić specjalny formularz i przesłać go na adres: polecosystem@grupamtp.pl Termin zgłoszeń upływa 4 września 2019 r.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Środowiska. Został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodatkowe informacje o konkursie:

www.polecosystem.pl

www.gov.pl/web/srodowisko/produkt-w-obiegu

Leave a Reply

Your email address will not be published.