Odpady w gminie w czasie pandemii koronawirusa – III webinarium Ekorum

Odpady w gminie w czasie pandemii koronawirusa – III webinarium Ekorum

W obliczu szalejącej epidemii samorządy mają niezmiernie trudne zadania do wykonania. W kontekście konieczności podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, w wielu obszarach dotychczas obowiązujące prawo przestało mieć rację bytu. Włodarze gmin muszą m.in. stawić czoła wyzwaniu, jakim jest zorganizowanie systemu odbioru i zagospodarowania odpadów odbieranych od mieszkańców. Systemu, który będzie zapewniał nie tylko działania zgodne z prawem, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańcom i pracownikom zatrudnionym w firmach komunalnych.

Obowiązujące prawo oraz zalecenia i wytyczne związane ze stanem epidemicznym, w połączeniu z koronawirusem, są często trudne do pogodzenia. Najważniejsze jednak to działać zdroworozsądkowo. Wychodząc naprzeciw nurtującym wątpliwościom, firma Ekorum po raz trzeci sięga po narzędzia, które w bezpieczny sposób ułatwią dotarcie do niezbędnej wiedzy, organizując 3. webinarium „Odpady w gminie w czasach pandemii koronawirusa”. Odbędzie się ono 17 kwietnia br.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się prawnicy oraz samorządowcy, którzy podzielą się swoimi opiniami i pierwszymi doświadczeniami na froncie walki z koronawirusem. Podczas webinarium będzie można wspólnie poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania, m.in.:

  • jakie wyzwania i zagrożenia stoją przed zarządzającymi gminnym systemem gospodarki odpadami?
  • czy w ramach gospodarki odpadami gmina ma możliwości zmian, odstępstw w kontekście specustawy?
  • RODO – czy wójt, burmistrz, prezydent może wskazać adresy mieszkańców na kwarantannie?
  • jak radzą sobie gminy miejskie oraz związki międzygminne w dobie epidemii?

Uczestnicy webinarium będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom. Więcej informacji na stronie www.ekorum.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.