Gospodarka odpadami w czasie pandemii koronawirusa – webinarium

Gospodarka odpadami w czasie pandemii koronawirusa – webinarium

Jeszcze miesiąc temu o koronawirusie mówiono tylko w kontekście Chin. Dziś opanował on niemal cały świat, a w obliczu pandemii wiele dziedzin gospodarki rozkłada bezradnie ręce. Nikt nie był przygotowany na taki obrót sprawy. W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Jak w tym kontekście powinna funkcjonować branża gospodarki odpadami?

O czym muszą pamiętać zarówno włodarze gmin odpowiedzialni za poprawne działanie tego sektora, jak i firmy odbierające odpady czy eksploatatorzy instalacji zajmujący się ich zagospodarowaniem?  Wydaje się, że dziś tylko zdroworozsądkowe podejście może nas uchronić przed katastrofą na tym polu.

Wychodząc naprzeciw obawom branży firma Ekorum organizuje webinarium „Gospodarka odpadami w czasach pandemii koronawirusa”. Odbędzie się ono 27 marca br. Zaproszeni eksperci podpowiedzą m.in. na pytania:

– jak będą traktowane naruszenia prawa odpadowego?

– jak traktować ograniczenia lub zamykanie PSZOK-ów oraz zmiany w harmonogramie zbierania odpadów w kontekście umowy w ramach PZP?

– jak kierować pracą zakładu, linii sortowania, kompostowni, aby zminimalizować zakażenie –- co w przypadku pojawienia się koronawirusa na zakładzie?

Uczestnicy webinarium będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom.

Więcej informacji na stronie www.ekorum.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.