Kubota intensyfikuje działania i stawia czoła wyzwaniom                                               

Kubota intensyfikuje działania i stawia czoła wyzwaniom                                               

Kubota nie zwalnia tempa i mimo bezprecedensowych wyzwań, które napotyka branża rolnicza oraz światowa gospodarka, inwestuje w rozwój sieci logistycznej. Już w 2021 r. uruchomiła południowoeuropejskie centrum dystrybucji, co razem z otwartą w lipcu br. nową, podobną placówką dla północnej Europy zapewni w czasach zwiększonego popytu na maszyny Kubota jeszcze lepszą dostępność japońskich ciągników.

W tym samym czasie podjęto daleko idące kroki, które zdążyły już korzystnie wpłynąć na poprawę dostępności części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. Jednocześnie Kubota nadal inwestuje w nowe technologie i wprowadziła też na rynek nową serię ciągników M6001 Utility. – Kubota inwestuje w rozwiązania, które będą gwarancją zrównoważonego rozwoju w duchu japońskiej filozofii naszej firmy – mówi Maciej Rujner, Dyrektor Zarządzający Kubota Polska i jednocześnie Dyrektor Sprzedaży Międzynarodowej w Kubota Europe. – Kubota od zawsze skupia się na tym, aby prowadząc działalność, zagwarantować swoim klientom maksymalne korzyści.
W tym trudnym dla całej gospodarki i nadzwyczajnym czasie Kubota pracuje jeszcze intensywniej, a efekty tej pracy już widać.

Działania zmierzające do skrócenia czasu dostawy części zamiennych

Kolejna duża inwestycja na skalę europejską, której oficjalne ogłoszenie nastąpi w najbliższym czasie, już przynosi zamierzone efekty, również polskim użytkownikom ciągników Kubota, a także dealerom. – Dzięki tej inwestycji potrzebne oryginalne części zamienne Kubota trafiają do dealerów nawet w czasie do 24 godzin, co znacznie ułatwia planowanie czynności serwisowych czy reagowanie w nagłych sytuacjach – mówi Artur Krzemiński, Szef działu Logistyki, Części Zamiennych i Planowania. – Otrzymujemy dobre informacje od naszych dealerów, że skrócił się czas oczekiwania na części zamienne – dodaje Krzemiński. Podjęte działania nie stanowią ostatniego słowa marki Kubota ku zapewnieniu jeszcze lepszej dostępności dla swoich klientów i partnerów.

Jeszcze szybsza dostępność dzięki dwóm nowym centrom dystrybucji

Już w 2021 r., również we Francji, Kubota uruchomiła pierwsze z dwóch centrów logistycznych – południowoeuropejskie centrum dystrybucji (SEDC). Natomiast w lipcu 2022 r. w Królestwie Niderlandów otworzono nowe północnoeuropejskie centrum dystrybucji (NEDC), z którego maszyny Kubota trafiają do rolników m.in. z Niemiec, krajów nordyckich, a także do Polski. Inwestycja w centra dystrybucji to odpowiedź na bezprecedensową sytuację na świecie – konflikt w Ukrainie i pokłosie pandemii koronawirusa, które to przyczyniły się do przerwania łańcuchów dostaw, wzrostu cen i jednocześnie niedoboru surowców, w tym głównie stali, a także braku komponentów. Nowe centra dystrybucji to także odpowiedzialna reakcja na rosnące zapotrzebowanie na ciągniki i maszyny marki Kubota na całym świecie. – Dzięki uruchomionej inwestycji do Polski trafiać będzie z Królestwa Niderlandów do 1000 ciągników rocznie, które będą stanowić blisko 1/3 wszystkich ciągników obsługiwanych przez północnoeuropejskie centrum dystrybucji –mówi Michał Poźniak, Szef Działu Sprzedaży Kubota.Swoją pełną wydajność NEDC osiągnie pod koniec bieżącego roku – dodaje.

Wszystkie uruchomione centra, dzięki strategicznemu ulokowaniu w korzystnie skomunikowanych regionach Europy, pozwalają skonsolidować zasoby Kuboty i zapewnić szybszą oraz stabilniejszą dostawę maszyn, a także oryginalnych części zamiennych dla użytkowników – zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

To niebywała poprawa w obszarze logistyki – mówi Michał Poźniak. – Wspomniane inwestycje wzmacniają pozycję naszej firmy na europejskim rynku i stają się gwarancją jeszcze wyższej wydajności dla użytkowników produktów marki Kuboty – dodaje. Nowe centra dystrybucji zapewnią jeszcze lepszą dostępność ciągników, oryginalnych części zamiennych i materiałów eksploatacyjne praktycznie w każdym miejscu Europy zaledwie w ciągu kilkudziesięciu godzin. – Jest to niezwykle mocna i potrzebna odpowiedź Kuboty na wymagającą i bezprecedensową sytuację, której skutki odczuwają praktycznie wszyscy – komentuje Krzemiński, Szef Działu Logistyki, Części Zamiennych i Planowania

Z powodu nadal trwających ograniczeń covidowych w wielu światowych portach wydłużają się dostawy niektórych homologowanych komponentów do maszyn. – Dlatego, aby sprostać tym wyzwaniom i zwiększyć dostępność maszyn, Kubota na bieżąco monitoruje rynek i jest w kontakcie ze swoimi partnerami – zapewnia Michał Poźniak.

Nowa wszechstronna i wydajna seria ciągników – Kubota M6001 Utility

Kubota mimo wyzwań, które napotyka branża rolnicza oraz światowa gospodarka, inwestuje także
w rozwój oraz nowe technologie, by zapewnić swoim partnerom i klientom maksimum korzyści. Jednym z efektów nieprzerwanej pracy w duchu japońskiej filozofii jest wprowadzenie niedawno nowej serii ciągników Kubota M6001 Utility. To nowoczesne, wszechstronne, ekonomiczne, a przede wszystkim wydajne maszyny. Ciągniki M6001 Utility mogą być z pełnym powodzeniem używane jako główne lub jako pomocnicze maszyny w niejednym polskim gospodarstwie rolnym. – M6001 Utility to wszechstronna seria ciągników rolniczych japońskiej marki Kubota. Posiada dwa rozstawy osi, dwa typy silników, pięć poziomów mocy oraz wiele zastosowań. A nowoczesna technologia jest podstawą konstrukcji jego potężnego silnika, jest też gwarancją doskonałej zwrotności i udźwigu – wylicza Andrzej Sosiński, Kierownik Marketingu Kuboty w Polsce. – Ciągniki z serii Kubota M6001 Utility już pracują w polskich gospodarstwach, a nasi dealerzy są w pełni przygotowani na zainteresowanie rolników – dodaje.

Inwestycje Kuboty

Również w lipcu 2022 r. Kubota ogłosiła, że zamierza włączyć dział kosiarek włoskiego producenta Officine BIEFFEBI (BFB) i jego spółkę zależną Gianni Ferrari (GF) do nowej spółki zależnej. Będzie ona w całości własnością Kubota Holdings Europe B.V., europejskiego przedsiębiorstwa w ramach grupy Kubota zajmującego się działalnością w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych. – To oznacza, że Kubota jeszcze lepiej spełni oczekiwania i potrzeby nabywców w zakresie produktów Groundcare, skierowanych do profesjonalistów w takich sektorach jak pielęgnacja parków, stadionów i kształtowanie krajobrazu dla klientów indywidualnych – wskazuje Andrzej Sosiński.

Kubota zainwestowała również w Tevel – lidera branży latających autonomicznych robotów do zbierania owoców. Inwestycja w Tevel stanowi dla Kubota rozwój filozofii innowacji w celu stworzenia nowych możliwości rozwoju, tworzenia innowacji oraz efektywnych produktów i usług w dziedzinie rolnictwa. – Jako ciekawostkę dodam, że maszyny Kubota znalazły się w nowej edycji gry Farming Simulator – dodaje Andrzej Sosiński.

Dostępne i szybkie wsparcie zakupowe oraz przedłużona gwarancja

Kubota we współpracy z firmą Santander Leasing dostosowała posiadane narzędzia finansowania fabrycznego do aktualnej sytuacji rynkowej. Finansowanie fabryczne – Kubota Finance obejmuje promocyjne oraz standardowe programy finansowania. Rozwiązania promocyjne oparte są o niską stałą stopę bazową. – Dzięki stałej stopie oprocentowania rolnik dokładnie wie, ile zapłaci na koniec okresu kredytowania. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się program 5×20, w którym suma wszystkich opłat wynosi tylko 103%. Warto również nadmienić, że w tym konkretnym produkcie finansowym prowizja wynosi symboliczny 1 złoty – mówi Andrzej Sosiński. – Mimo że cała gospodarka zmaga się z rosnącymi kosztami, Kubota we współpracy z Santander Leasing nieprzerwanie dostarcza rolnikom atrakcyjne rozwiązania, stanowiące swoiste zabezpieczenie finalnej kwoty inwestycji. Słowem: oprocentowanie, które nie rośnie wraz ze wzrostem stóp procentowych czy inflacją – tłumaczy Sosiński. Kubota poleca także program przedłużonej gwarancji Kubota Care. – Przedłużona gwarancja to nie tylko dodatkowe 5 lat lub 5000 godzin ochrony, to również zabezpieczenie się przed rosnącymi kosztami – podkreśla Sosiński.

Leave a Reply

Your email address will not be published.