Gama pojazdów elektrycznych Renault Trucks coraz bogatsza

Gama pojazdów elektrycznych Renault Trucks coraz bogatsza

Firma Renault Trucks rozszerza ofertę w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych. W 2023 r. rozpocznie sprzedaż dwóch nowych modeli o DMCZ 44 t. Będą to Renault Trucks T E-Tech dla transportu regionalnego oraz Renault Trucks C E-Tech dla branży budowlanej.  

Renault Trucks kontynuuje swoje zaangażowanie we wspieraniu transformacji energetycznej klientów, dążąc jednocześnie do oferowania elektrycznych pojazdów ciężarowych do wszystkich zastosowań. Od 2020 r. firma systematycznie wprowadza na rynek gamę produkowanych we Francji całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych o masie od 3,1 do 26 t. W przyszłym roku pojawią się kolejne modele, umożliwiające tworzenie zestawów drogowych o masie całkowitej 44 t.

Szeroki wybór silników elektrycznych i baterii trakcyjnych

Nowe modele w gamie ciężkich pojazdów Renault Trucks będą wyposażone w dwa lub trzy silniki elektryczne o łącznej mocy do 490 kW (666 KM). Znajdzie się w nich skrzynia biegów Optidriver. Jeśli chodzi o magazynowanie energii, przewidziano w nich od dwóch do sześciu pakietów akumulatorów litowo-jonowych o pojemności od 180 do 540 kWh. Mogą być one w pełni naładowane w ciągu 9,5 godziny prądem zmiennym (AC) o mocy do 43 kW lub w ciągu 2,5 godziny prądem stałym (DC) o mocy do 250 kW. Zasięg pojazdów będzie wynosił do 300 km na jednym ładowaniu i do 500 km przy jednogodzinnym „szybkim” uzupełnieniu energii mocą 250 kW.

Konfiguracja z pięcioma osiami i trzema PTO

W celu łatwego dostosowania do każdego rodzaju nadwozia, a tym samym do każdego rodzaju użytkowania, Renault Trucks T i C E-Tech mogą być wyposażone w trzy rodzaje przystawek odbioru mocy (PTO): elektryczną, elektromechaniczną lub na skrzyni biegów. Nowe elektryczne samochody ciężarowe będą dostępne jako ciągniki siodłowe 4×2 i 6×2 oraz podwozia 4×2, 6×2 i 8×4 (tridem). Ich sprzedaż rozpocznie się w pierwszym kwartale 2023 r. Będą produkowane w fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse.

Dzięki pełnej gamie pojazdów elektrycznych od 3,1 do 44 t i ofercie obsługi klienta 360°, firma Renault Trucks zintensyfikowała swoją strategię i podniosła poprzeczkę: do 2030 r. producent zamierza sprzedawać 50% pojazdów wyłącznie z napędem elektrycznym.

Leave a Reply

Your email address will not be published.