Fabrykę Renault Trucks w Blainville opuściło już 1000 elektrycznych ciężarówek

Fabrykę Renault Trucks w Blainville opuściło już 1000 elektrycznych ciężarówek

Jako decydujący punkt zwrotny w transformacji transportu miejskiego i podmiejskiego, fabryka Renault Trucks w Blainville rozpoczęła od 2020 r. seryjną produkcję pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem w 100% elektrycznym. Dowodem na sukces tej bezemisyjnej oferty jest fakt, że zakład wyprodukował już 1000 elektrycznych pojazdów ciężarowych o DMC 16, 19 i 26 ton, które są używane w całej Europie.

Działająca od 1956 r. fabryka Renault Trucks w Blainville-sur-Orne (Calvados) specjalizuje się w produkcji pojazdów ciężarowych średniej mocy oraz kabin do samochodów ciężarowych. Jako pionier w Europie, została ona dostosowana do produkcji elektrycznych pojazdów ciężarowych o masie od 16 do 26 ton DMC od marca 2020 r.. Aby zapewnić produkcję samochodów ciężarowych z napędem akumulatorowo-elektrycznym, na terenie przemysłowym w Normandii poczyniono różne przygotowania, w tym budynek o powierzchni 1800 m2 przeznaczony w całości na montaż końcowy.

Od marca 2020 roku, czyli od daty rozpoczęcia seryjnej produkcji modeli elektrycznych Renault Trucks, rośnie zapotrzebowanie na mobilność elektryczną. Dzięki doskonałej elastyczności produkcji z ciągłym dostosowywaniem oprzyrządowania przemysłowego, zdolność produkcyjna elektrycznych pojazdów ciężarowych stale wzrasta, aby sprostać rosnącemu popytowi. Zakład jest przygotowany na spodziewany wzrost wolumenu, ponieważ coraz więcej klientów decyduje się na wdrożenie transportu bez emisji CO2.

Obecnie połowa pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym sprzedawanych w Europie jest produkowana w zakładzie Renault Trucks w Blainville-sur-Orne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.