14 w pełni elektrycznych pojazdów DAF do wywozu odpadów

14 w pełni elektrycznych pojazdów DAF do wywozu odpadów

Firma Cure Waste Management odebrała siedem w pełni elektrycznych ciężarówek DAF CF Electric przystosowanych do wywozu odpadów. Te ciche pojazdy 6×2 o zerowej emisji spalin, wyposażone w zabudowy VDL z całkowicie elektrycznym załadunkiem bocznym, będą wykorzystywane do zbierania odpadów z gospodarstw domowych na obszarze Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo w południowo-wschodniej Holandii.

Cure Waste Management to spółka joint-venture, powołana przez lokalne władze Eindhoven, Geldrop-Mierlo i Valkenswaard. Firma ta odbiera odpady od prawie 150 tys. gospodarstw domowych, głównie odpady zmieszane, papier, tworzywa sztuczne, szkło i odpady organiczne. Cure Waste Management prowadzi również cztery centra recyklingu w regionie Eindhoven.

Dostarczone niedawno pojazdy są wyposażone w zabudowę VDL z całkowicie elektrycznym załadunkiem bocznym, która umożliwia ciche i w pełni zautomatyzowane opróżnianie pojemników na odpady. Cure Waste Management niedługo odbierze siedem kolejnych pojazdów DAF CF Electric, z których sześć będzie wyposażonych w zabudowę z całkowicie elektrycznym załadunkiem tylnym. Siódma ciężarówka będzie wyposażona w system czyszczący zarówno powierzchniowe, jak i podziemne pojemniki na odpady.

Staramy się pracować w sposób możliwie najbliższy zasadom zrównoważonego rozwoju, a seria w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych CF Electric idealnie odpowiada naszym ambicjom – mówi Frans van Strijp, dyrektor zarządzający Cure Waste Management. – Elektryczne pojazdy ciężarowe zbierają odpady znacznie ciszej i bez emisji spalin, co stanowi znakomitą wiadomość dla mieszkańców Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo. Energię w akumulatorach DAF-ów CF Electric będziemy uzupełniać na naszej nowej stacji umożliwiającej szybkie ładowanie kilku pojazdów jednocześnie.

Sercem DAF CF Electric jest silnik elektryczny o mocy 210 kW (moc szczytowa 240 kW) zasilany zestawem akumulatorów o pojemności 350 kWh (pojemność użyteczna 315 kWh). Zapewnia to pojazdowi zasięg około 200 km.

DAF oferuje kompleksową serię pojazdów w pełni elektrycznych. Ciężarówki mają zasięg od 200 do 500 km, które w zależności od modelu są przeznaczone do zastosowań miejskich, regionalnych i krajowych. Firma nie tylko dostarcza najwyższej klasy elektryczne pojazdy ciężarowe, ale także aktywnie wspiera klientów dzięki dostosowanym do ich potrzeb poradom zakupowym, wykorzystując zaawansowane modele symulacji tras, które zapewniają płynne przejście na elektryczne pojazdy ciężarowe o zerowej emisji spalin. Oprócz tego DAF oferuje swoim klientom pełny pakiet powiązanych usług, w tym stacje ładowania PACCAR oraz szkolenia z zakresu prowadzenia pojazdów elektrycznych

Leave a Reply

Your email address will not be published.