Prezydent Chin z wizytą w LiuGong

Prezydent Chin z wizytą w LiuGong

LiuGong to jeden z największych producentów maszyny roboczych zatrudniający tysiące pracowników. Skala działalności koncernu przyciąga uwagę nawet głów państw o czym moglibyśmy się przekonać m.in. w ub. roku, gdy do zakładu LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli przybył Prezydent Andrzej Duda. Kilka dni temu, dokładnie 26 kwietnia, miała miejsce kolejna wizyta najwyższej rangi. Fabrykę LiuGong w chińskim Liuzhou odwiedził Prezydent Xi Jinping.

Fabryka LiuGong była jednym z punktów wizytacji miasta Liuzhou, gdzie Prezydent Xi Jinping miał okazję usłyszeć o reformach i innowacjach wprowadzonych przez lokalne przedsiębiorstwa. W zakładzie LiuGong zwiedził centrum badawczo-rozwojowe oraz linię montażową koparek. Na spotkaniu z pracownikami powiedział, że tylko innowacje mogą pomóc przemysłowi stać się silniejszym.

Od zbudowania w 1966 r. pierwszej ładowarki kołowej Z435 LiuGong bardzo mocno angażuje się w rozwój maszyn tego typu, czego dowodem jest w pełni elektryczna ładowarka 856E MAX. Oferta koncernu jest jednak znacznie szersza, bo obejmuje aż 32 linie produktów, ale to ładowarki kołowe zajmują w niej pierwsze miejsce. Dzięki 5 globalnym centrom badawczo-rozwojowym, 13 jednostkom zależnym, 17 regionalnym centrom części zamiennych i 20 zakładom produkcyjnym sprzedaje swoje produkty w ponad 170 krajach, a przychody firmy od 6 lat stale rosną.

Leave a Reply

Your email address will not be published.